Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Ras al-Khaimah Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimah to nazwa jednego z emiratów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i jednocześnie nazwa głównego miasta i zarazem stolicy tego emiratu. Choć samo miasto liczy sobie tylko nieco ponad 100 tysięcy mieszkańców, to z różnych powodów przyciąga turystów.

Podróże taksówkowe

Bardzo charakterystyczną cechą Ras Al Khaimah jest fakt, że nie tylko po mieście, ale również po całym emiracie jeździ się głównie taksówkami, aczkolwiek w trasach dłuższych spory udział mają też przewoźnicy autobusowi. Jest jednak coś, o czym muszą wiedzieć najzamożniejsi z najzamożniejszych turystów: otóż od 2006 roku trwają prace nad budową komercyjnego kosmodromu.

Dotrzeć do Ras Al Khaimah można na wszystkie sposoby. Znajduje się tutaj międzynarodowe lotnisko obsługiwane przez loty regularne 27 przewoźników, głównie z Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Miasto ma dwa porty, z czego czynny jest jeden, Sakr, świadczący naprawdę kompleksowe usługi dla armatorów, a poza tym do stolicy emiratu prowadzą 3 autostrady.

Po co tu przyjeżdżać?

Ras Al Khaimah nie jest miejscowością turystyczną. Jest to po dziś dzień przede wszystkim miasto portowe, natomiast funkcja turystyczna, a ściślej mówiąc noclegowa, wynika z bliskości Dubaju – dzielące te dwa miasta niecałe 90 kilometrów pokonuje się w 45 minut, a wielu turystów woli nocować nieco taniej Ras Al Khaimah niż w luksusowych hotelach Dubaju.

Sam emirat Ras Al Khaimah nie jest szczególnie bogaty w zabytki, a przynajmniej nie te najbardziej spektakularne, natomiast jeśli chodzi o plaże, to są one niewielkie, ale zadbane, z tym jednak zastrzeżeniem, że zdecydowana większość wybrzeża jest poświęcona na usługi portowe i pokrewne.

Ras Al Khaimah jest raczej centrum edukacyjnym – znajdują się tu szkoły, uniwersytety i placówki zamiejscowe szkół wyższych. Choć językiem urzędowym jest oczywiście arabski, większość mieszkańców emiratu mówi płynnie po angielsku, w niektórych szkołach po angielsku odbywa się nauczanie, także ruch turystyczny może być obsługiwany przez tłumaczy.

Z kim jechać?

Ras Al Khaimah jest „trudnym” rejonem turystycznym. Potrzeba naprawdę dobrego biura i jeszcze lepszego przewodnika, żeby odkryć najwspanialsze zakątki tego miasta. Warto wspomnieć, że zdecydowana większość ofert obejmuje poza zwiedzaniem Ras Al Khaimah także wycieczki fakultatywne do innych miast w regionie i to jest coś, z czego na pewno warto korzystać, bo wakacje w Ras Al Khaimah nie mogą być spędzone tylko na plaży. Będąc w Ras Al Khaimah warto spróbować zbliżyć się do lokalnej kultury, ale do tego potrzeba naprawdę przewodnika z duszą, który wie, w jaki sposób zafascynować tym z pozoru nudnym i bezpostaciowym miastem portowym.

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
23º
24º
27º
30º
34º
36º
12º
14º
16º
18º
22º
25º
22º
21º
23º
25º
27º
30º
8h
7h
8h
8h
10h
10h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
38º
39º
37º
33º
31º
26º
28º
28º
25º
22º
18º
14º
31º
32º
32º
30º
27º
25º
9h
9h
9h
9h
8h
8h

  Polecane oferty Last Minute: Ras Al Khaimah

  Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 940 795 turystów,
   96% z nich poleca nas
   swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
   Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

  Zgłoś uwagi

  Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

  Wiadomość została wysłana

  Dziękujemy za Twoje uwagi :)

  Proszę poprawnie uzupełnić pola.

  Spróbuj ponownie.