Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Abu Dhabi Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Abu Dhabi – miasto kontrastów

Zjednoczone Emiraty Arabskie należą z pewnością do najbardziej egzotycznych i interesujących miejsc na świecie. Jednym z ciekawszych miast w tym państwie jest stolica, która łączy w sobie nowoczesność z tradycją oraz niewyobrażalnym przepychem, robiącym ogromne wrażenie na większości turystów.

Luksus w każdym miejscu

W Abu Dhabi trafimy na imponujące drapacze chmur, znajdujące się w czołówce najwyższych budynków na świecie, oraz inne ciekawe przykłady nowoczesnej architektury. Należy do nich także wyjątkowo luksusowy hotel Emirates Palace, znajdujący się w ścisłej czołówce tego typu obiektów pod względem cen.

Charakterystyczną cechą Abu Dhabi są nowoczesne budowle sąsiadujące bezpośrednio z tradycyjnymi budynkami, takimi jak meczety. Im również warto poświęcić kilka chwil, ponieważ należą to najciekawszych zabytków tego typu. To połączenie współczesnej architektury i tradycji jest jedną z cech wyróżniających stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Niejeden turysta poczuje się przytłoczony przepychem panującym w tym mieście, dlatego Abu Dhabi wakacje to pomysł dla osób spragnionych ciekawych wrażeń.

Muzeum Ferrari

Jednym z najciekawszych miejsc w mieście jest Ferrari World, czyli muzeum samochodowe poświęcone w całości marce Ferrari, wybudowane na sztucznej wyspie Yas. Budowla robi ogromne wrażenie swoim nietypowym kształtem oraz jaskrawoczerwonym kolorem nawiązującym do bolidów Ferrari. Na zwiedzających czeka wiele atrakcji, między innymi interaktywne prezentacje pozwalające na zapoznanie się z pracą silnika samochodów tej bardzo znanej marki. W pobliżu znajduje się także teatr, park oraz wiele sklepów z pamiątkami. Fan motoryzacji, który chce zobaczyć wszystkie atrakcje przygotowane w Ferrari World, powinien poświęcić na to przynajmniej jeden dzień. Cały projekt muzeum oraz otaczającego je terenu jest bardzo ciekawy pod względem architektonicznym, dlatego także fani interesującej architektury powinni odwiedzić to miejsce.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to na pewno jeden z najciekawszych kierunków podróży, a obowiązkowym punktem w planie wycieczki do tego kraju jest stolica – Abu Dhabi. Warto przeznaczyć kilka dni na jej zwiedzanie, żeby zapoznać się ze wszystkimi ciekawymi atrakcjami czekającymi na turystów w tym wyjątkowym miejscu.

Tradycja w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ma naprawdę wiele imion. Tutaj żaden europejczyk nie doszuka się znanych schematów, choć na każdym kroku będzie mu się wydawało, że widzi skrawek własnej, zachodniej kultury. W państwie kontrastów, w którym turystyka rozwija się na dobrą sprawę od niedawna, właśnie takie łudzące podobieństwo egzotyki i codzienności jest cechą najbardziej intrygującą i fascynującą.

 

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
24º
25º
28º
33º
38º
39º
14º
15º
17º
21º
25º
27º
22º
21º
23º
25º
27º
30º
8h
8h
8h
9h
11h
11h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
40º
40º
39º
35º
30º
26º
29º
29º
27º
23º
19º
16º
31º
32º
32º
30º
27º
25º
10h
10h
10h
10h
10h
8h

  Polecane oferty Last Minute: Abu Dhabi

  Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 940 795 turystów,
   96% z nich poleca nas
   swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
   Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

  Zgłoś uwagi

  Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

  Wiadomość została wysłana

  Dziękujemy za Twoje uwagi :)

  Proszę poprawnie uzupełnić pola.

  Spróbuj ponownie.