Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Kalabria Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Włoskie wakacje

Malownicza kraina znajdująca się na samym czubku włoskiego buta, gdzie spotykają się ze sobą Morze Jońskie i Tyrreńskie. Kalabria to miejsce urokliwe i mimo, że od kilku lat cieszy się rosnącą popularnością wśród biur podróży i ich turystów, wciąż jest krainą do odkrycia. Zachwyca prawdziwym, południowowłoskim klimatem, gdzie liczne zatoczki z kuszącymi i różnorodnymi plażami przyciągają uwagę najbardziej wymagających turystów, a włoska kuchnia pieści podniebienie wszystkich amatorów poszukujących oryginalnych smaków.

Kalabria
Kalabria
Kalabria
zobacz pełną galerię zdjęć (9)

Wybrzeże tyrreńskie jest bardziej rozpowszechnione wśród turystów niż wybrzeże jońskie. To właśnie tutaj znajduje się malowniczy krajobraz, gdzie majestatyczne góry spotykają się z morzem, tworząc urokliwe zatoczki, ze schowanymi, maleńkimi plażami. Znajdują się tu plaże z białym piaskiem i egzotyczną roślinnością. Można poczuć się jak na niebiańskiej plaży!

Wymarzone wakacje last minute

Najbardziej znaną miejscowością na południu Włoch jest z pewnością Tropea - najmodniejszy kurort z przepiękną śródziemnomorską architekturą i urzekającym widokiem na okolicę. Stare miasto znajduje się na skalistym klifie, wysoko nad piaszczystą plażą, skąd roztacza się krajobraz na Wyspy Liparyjskie. Liczne zabytki świadczą o bogatej historii, a włoska kultura pozwala cieszyć się smakami w licznych pizzeriach i restauracjach. Na uwagę zasługuje przepiękna, piaszczysta plaża znajdująca się u podnóża miasta z dostępem do lazurowej wody Morza Tyrreńskiego, a także sanktuarium benedyktyńskie znajdujące się na Santa Maria dell'Isola.

Spędzając włoskie wakacje na wybrzeżu tyrreńskim, warto odwiedzić niezwykły przylądek Capo Vaticano, położonego nieopodal miejscowości Ricadi i Santa Maria, który charakteryzuje się suchymi skałami porośniętymi stepami i kaktusami, romantycznymi plażami wśród skał i lazurową wodą. Miejsce idealne na wypoczynek z dala od zgiełku dużych miast. Wieczory warto spędzić w mieście, gdzie włoska kultura widoczna jest na każdym kroku.

Wypoczynek na plaży

Na wybrzeżu jońskim koniecznie trzeba zahaczyć o miejscowość Gerace, jedno z najładniejszych miast Kalabrii, urokliwie położone na skraju urwiska. Charakteryzuje się licznymi kościołami, ruinami średniowiecznych murów obronnych i normańskiego zamku.

Przechadzając się wąskimi, włoskimi uliczkami można w sklepikach kupić oryginalne wyroby ceramiczne, które wywodzą się z Kalabrii słynącej z wysokiej klasy rzemiosła artystycznego. Wyroby ceramiczne powstają z zastosowaniem wzorów i form zaczerpniętych z czasów starożytnych i bizantyjskich.

Wiecznie słoneczna kraina Kalabria jest miejscem przeznaczonym do spędzenia wspaniałych wakacji w malowniczych zakątkach, gdzie włoska kultura przeplata się z bogatą historią, tworząc niezwykłą całość, którą turyści odkrywają z roku na rok.

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
11º
13º
15º
19º
23º
29º
11º
15º
12º
13º
16º
16º
19º
21º
4h
5h
6h
7h
8h
10h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
32º
32º
28º
22º
17º
13º
18º
18º
15º
15º
24º
26º
26º
23º
18º
14º
11h
10h
8h
6h
4h
3h
Kalabria
Kalabria
Kalabria
Kalabria
Kalabria
Kalabria
Kalabria
Kalabria
Kalabria

Polecane oferty Last Minute: Kalabria

Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 962 101 turystów,
    96% z nich poleca nas
    swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
    Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

Zgłoś uwagi

Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

Wiadomość została wysłana

Dziękujemy za Twoje uwagi :)

Proszę poprawnie uzupełnić pola.

Spróbuj ponownie.