Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Kemer Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Wakacje w Turcji, Kemer

Turystyczny kurort Kemer znajduje się w południowo-zachodniej Turcji, ok. 42 km od Antalyi, dużego i znanego kurortu wypoczynkowego i należy do jednego z najważniejszych miast Riwiery Tureckiej. Kemer wyróżnia się na tle innych miejscowości w Turcji wyjątkową atmosferą - to właśnie tutaj, w zatoce, krystalicznie czyste i ciepłe Morze Śródziemne spotyka się z majestatycznymi górami Taurus i bujną roślinnością, tworząc urokliwy krajobraz sprzyjający wypoczynkowi.

Rodzinny wypoczynek w Turcji

Region ten oferuje dziką przyrodę i nowoczesne zagospodarowanie terenu, choć w pobliżu znajdują się antyczne zabytki. Zabudowa miejscowości to przede wszystkim kameralne, niewielkie hotele o niskiej zabudowie, świadczące wyoski standard usług i nastawione na wymagającą klientelę. Relaksu i rozrywki można szukać w parku Moonlight, miejscu stworzonym na potrzeby turystów, gdzie liczne knajpki na wolnym powietrzu zachęcają do delektowania się turecką kuchnią, a nocne kluby oferują zabawę do białego rana. Znajduje się tutaj również plaża Moonlight, należąca do najpiękniejszych w regionie. Osoby spragnione przygody mogą wypłynąć z przystani jachtowej w niezapomniany rejs po zatoce. W niewielkim kurorcie Kemer, który mimo nastawienia na turystów jest wolny od tłumów, z pewnością można znaleźć ukojenie i odprężenie, a przytulne miejsca, jak kawiarenki, romantycznie oświetlone deptaki i parki sprzyjają udanym wakacjom.

Słońce i plaża, udana recepta na rodzinne wakacje

Kemer znajduje się w dogodnym położeniu od Antalyi, gdzie znajduje się międzynarodowy port lotniczy, a w okolicy znajdują się historyczne miejsca, które kryją w sobie zabytki z czasów starożytności: Olimpos - jedno z najważniejszych miast antycznej Licji, Phaeselis - znajduje się 16 km od miasteczka Kemer, uprawiano tu róże i produkowano olejek różany, a z zabytków wartych uwagi znajdują się tutaj: ruiny łaźni, agory oraz akwedukt.
Warto zajrzeć również to miejscowości Finike, miejscowości z niewielkim portem jachtowym oraz miejscem lęgowym żółwi Caretta Caretta, a w antycznym mieście Myra można podziwiać zachwycające, wkomponowane w krajobraz, licyjskie grobowce skalne przypominające świątynie.

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
15º
16º
17º
21º
25º
29º
13º
16º
20º
17º
16º
16º
17º
19º
22º
4h
6h
6h
8h
10h
12h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
32º
32º
28º
24º
20º
17º
22º
22º
20º
16º
13º
10º
24º
26º
25º
22º
21º
18º
12h
11h
10h
8h
6h
4h

  Polecane oferty Last Minute: Kemer

  Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 940 795 turystów,
   96% z nich poleca nas
   swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
   Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

  Zgłoś uwagi

  Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

  Wiadomość została wysłana

  Dziękujemy za Twoje uwagi :)

  Proszę poprawnie uzupełnić pola.

  Spróbuj ponownie.