Twoje marzenia w naszych rękach

pon-pt 09:00-21:00, sob 10:00-18:00, nd 12:00-18:00Koszt połączenia wg stawek operatora
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Turcja, Dalaman Fethiye

Urokliwy region Turcji Dalaman - Fethiye to doskonałe miejsce na spędzenie relaksujących wakacji wśród urzekającej zieleni tutejszej roślinności, zaciszu gór i ciepłej wody morza. Region, należący do najwspanialszych odcinków Morza Egejskiego, charakteryzuje się poszarpaną linią brzegową z licznymi zatoczkami i lagunami, gdzie można odpocząć na najpiękniejszych tureckich plażach. Na morzu, niedaleko brzegu, uwagę przyciągają liczne mniejsze, bądź większe wysepki.

Wakacje Last Minute z biuem podróży MyTravel

Niezapomniane wakacje w Turcji gwarantuje słoneczna pogoda, bliskość natury, źródła termalne i możliwość skorzystania z leczniczych kąpieli błotnych. Na uwagę zasługują pozostałości bogatej historii kraju, która sięga czasów starożytności. Spędzając urlop w Turcji w regionie Dalaman, warto zatrzymać się urokliwym, choć niewielkim miasteczku Fethiye, z malowniczym portem jachtowym i starożytnymi zabytkami. To właśnie w tym kurorcie można znaleźć odpoczynek w kameralnych hotelach, zasmakować tureckiej kuchni w uroczych restauracjach, wylegiwać się na złocistych plażach obserwując niebiańskie krajobrazy lub znaleźć ukojenie wśród lasów sosnowych. Atrakcję w tym regionie stanowią rejsy żaglówkami lub guletami - starymi, tureckimi jachtami, na pobliskie wyspy, nurkowanie w krystalicznie czystej wodzie Morza Egejskiego lub uprawianie sportów ekstremalnych, głównie paraglidingu, który jest możliwy dzięki znajdującym się tu masywom górskim stromo opadającym w stronę laguny.

Fethiye jest centrum regionu Dalaman, a znajdujące się tutaj zabytki będą gratką dla miłośników historii Turcji Egejskiej. Nad miasteczkiem króluje twierdza pochodząca z czasów likijskich oraz zachowały się monumentalne, wykute w skale grobowce dawnych władców. Starożytne ruiny rzymskiego teatru i akropolu znajdują się Kaunos. Ok. 8 km od Fethiye znajduje się wymarłe miasteczko Kayakoy, gdzie zachowały się opuszczone domy wysiedlonych stąd w 1923 r. Greków. Odpoczywając w tym regionie warto wybrać się do miejscowości Oludeniz, ok. 12 km od Fethiye, w której znajduje się plaża zaliczana do najpiękniejszych na świecie, zakończona słynną laguną, wyróżniona certyfikatem Błękitna Flaga. Urzeka feerią barw, gdzie jasny piasek kontrastuje z turkusem morza i zielenią roślinności.

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
15º
15º
17º
21º
24º
28º
13º
16º
20º
17º
16º
16º
17º
19º
21º
4h
5h
6h
8h
10h
12h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
31º
31º
27º
23º
19º
17º
21º
22º
20º
16º
13º
10º
23º
25º
24º
22º
21º
18º
12h
11h
10h
8h
6h
4h

  Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 475 775 turystów,
   96% z nich poleca nas
   swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
   Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

  Kontakt

  Zadzwoń do nas

  Napisz do nas

  Zgłoś uwagi

  Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

  Wiadomość została wysłana

  Dziękujemy za Twoje uwagi :)

  Proszę poprawnie uzupełnić pola.

  Spróbuj ponownie.