Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Fethiye Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Turcja, Dalaman Fethiye

Urokliwy region Turcji Dalaman - Fethiye to doskonałe miejsce na spędzenie relaksujących wakacji wśród urzekającej zieleni tutejszej roślinności, zaciszu gór i ciepłej wody morza. Region, należący do najwspanialszych odcinków Morza Egejskiego, charakteryzuje się poszarpaną linią brzegową z licznymi zatoczkami i lagunami, gdzie można odpocząć na najpiękniejszych tureckich plażach. Na morzu, niedaleko brzegu, uwagę przyciągają liczne mniejsze, bądź większe wysepki.

Wakacje Last Minute z biuem podróży MyTravel

Niezapomniane wakacje w Turcji gwarantuje słoneczna pogoda, bliskość natury, źródła termalne i możliwość skorzystania z leczniczych kąpieli błotnych. Na uwagę zasługują pozostałości bogatej historii kraju, która sięga czasów starożytności. Spędzając urlop w Turcji w regionie Dalaman, warto zatrzymać się urokliwym, choć niewielkim miasteczku Fethiye, z malowniczym portem jachtowym i starożytnymi zabytkami. To właśnie w tym kurorcie można znaleźć odpoczynek w kameralnych hotelach, zasmakować tureckiej kuchni w uroczych restauracjach, wylegiwać się na złocistych plażach obserwując niebiańskie krajobrazy lub znaleźć ukojenie wśród lasów sosnowych. Atrakcję w tym regionie stanowią rejsy żaglówkami lub guletami - starymi, tureckimi jachtami, na pobliskie wyspy, nurkowanie w krystalicznie czystej wodzie Morza Egejskiego lub uprawianie sportów ekstremalnych, głównie paraglidingu, który jest możliwy dzięki znajdującym się tu masywom górskim stromo opadającym w stronę laguny.

Fethiye jest centrum regionu Dalaman, a znajdujące się tutaj zabytki będą gratką dla miłośników historii Turcji Egejskiej. Nad miasteczkiem króluje twierdza pochodząca z czasów likijskich oraz zachowały się monumentalne, wykute w skale grobowce dawnych władców. Starożytne ruiny rzymskiego teatru i akropolu znajdują się Kaunos. Ok. 8 km od Fethiye znajduje się wymarłe miasteczko Kayakoy, gdzie zachowały się opuszczone domy wysiedlonych stąd w 1923 r. Greków. Odpoczywając w tym regionie warto wybrać się do miejscowości Oludeniz, ok. 12 km od Fethiye, w której znajduje się plaża zaliczana do najpiękniejszych na świecie, zakończona słynną laguną, wyróżniona certyfikatem Błękitna Flaga. Urzeka feerią barw, gdzie jasny piasek kontrastuje z turkusem morza i zielenią roślinności.

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
15º
15º
17º
21º
24º
28º
13º
16º
20º
17º
16º
16º
17º
19º
21º
4h
5h
6h
8h
10h
12h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
31º
31º
27º
23º
19º
17º
21º
22º
20º
16º
13º
10º
23º
25º
24º
22º
21º
18º
12h
11h
10h
8h
6h
4h

  Polecane oferty Last Minute: Dalaman Fethiye

  Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 962 101 turystów,
   96% z nich poleca nas
   swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
   Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

  Zgłoś uwagi

  Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

  Wiadomość została wysłana

  Dziękujemy za Twoje uwagi :)

  Proszę poprawnie uzupełnić pola.

  Spróbuj ponownie.