Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Bodrum Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Wakacje w Turcji, może w Bodrum?

Jednym z krajów, w których warto spędzić urlop jest Turcja. Państwo położone na dwóch kontynentach: europejskim i azjatyckim, przyciąga turystów z całej Europy. Przyjazny klimat, położenie nad Morzem Śródziemnym, Morzem Czarnym i Morzem Egejskim, antyczne zabytki, a także kurorty z nowoczesnymi hotelami powodują, że Turcja w 2012 roku była szóstym, najchętniej odwiedzanym przez turystów miejscem świata. Chętnie wybieraną przez Polaków miejscowością turystyczną w Turcji jest Antalya. Poszukując miejsca na letni wypoczynek, warto również zwrócić uwagę na nieco mniej popularną miejscowość, taką jak Bodrum. Biura podróży w Polsce często dysponują ofertami bodrum all inclusive, w ramach których klient otrzymuje zakwaterowanie w nowoczesnym hotelu z basenem, pełne wyżywienie w hotelowej restauracji, a także napoje bezalkoholowe i alkoholowe.

Wakacyjne przygody

Miejscowość tą można szczególnie polecić osobom, które lubią uprawiać sporty wodne. Lokalna przystań jachtowa zachęca do żeglowania po malowniczej zatoce i podziwiania urokliwych krajobrazów. Także osoby, które preferują życie nocne znajdą coś dla siebie. Liczne dyskoteki i kluby nocne zachęcają do zabawy i tańca. Miłośnikom architektury z pewnością przypadnie do gustu zamek św. Piotra, którego początki sięgają XV wieku. W Bodrum zobaczyć warto również ruiny Mauzoleum, uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, a także zwiedzić stare miasto.

Podsumowując, Bodrum jest idealnym miejscem dla tych, którzy pragną wypoczynku z dala od wielkich kurortów turystycznych. Rosnąca popularność tej miejscowości wśród Polaków powoduje, że coraz częściej istnieje możliwość porozumiewania się nie tylko w języku angielskim, lecz również polskim. Oczywiście dziś jest to tylko jedno z ułatwień, które czasem w ogóle przechodzą niezauważone, natomiast jest to czytelny sygnał dotyczący popularności tej destynacji. Tak naprawdę Polaków nigdy szczególnie wielu tu nie było i dziś te rekordy popularności, gdyby wyrazić je w wartościach bezwzględnych, też nie należą do najwyższych w skali turystyki zagranicznej, niemniej jednak widać już pewną odmianę – dostrzegamy oferty inne niż Chorwacja i Egipt, i to czasem – wydawałoby się – bliżej. Czy warto? Jasne – jeśli tylko masz okazję, pakuj się i jedź – nawet jeżeli trudno jest wskazać jedną cechę, która definiuje Bodrum jako miejsce wyjątkowo atrakcyjne, to jest wiele mniej istotnych elementów, które określają je jako nader przyjemne.

 

 

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
15º
15º
17º
21º
24º
28º
13º
16º
20º
17º
16º
16º
17º
19º
21º
4h
5h
6h
8h
10h
12h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
31º
31º
27º
23º
19º
17º
21º
22º
20º
16º
13º
10º
23º
25º
24º
22º
21º
18º
12h
11h
10h
8h
6h
4h

Polecane oferty Last Minute: Bodrum

Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 962 101 turystów,
    96% z nich poleca nas
    swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
    Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

Zgłoś uwagi

Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

Wiadomość została wysłana

Dziękujemy za Twoje uwagi :)

Proszę poprawnie uzupełnić pola.

Spróbuj ponownie.