Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Sousse Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Sousse – atrakcja czy wydmuszka?

Susa, a oryginalnie Sousse, to trzecia co do wielkości miejscowość w Tunezji, choć zamieszkuje ją niecałe 200 tysięcy osób, czyli więcej niż Bielsko-Białą, a mniej niż Toruń, to co roku przyjeżdża tu milion turystów (czyli tyle samo, ile mieszka w Krakowie albo przyjeżdża w tym czasie do Kołobrzegu). Całe miasto wpisane jest na listę UNESCO, ponieważ przez prawie 3 tysiące lat, jakie minęły od założenia tu pierwszej osady, powstało wiele nieporównanych zabytków.

Historia za trudna

Historia Susy jest długa i skomplikowana. Miasto wielokrotnie przechodziło z rąk do rąk, a każdy kolejny gospodarz, nawet jeśli niewiele niszczył, to zwykle sporo od siebie dodawał i tak jest aż do dziś, więc ruiny antyczne sąsiadują tutaj z nowoczesnymi budynkami, a czasem stają się ich integralną częścią.

Susa stanowiła swego czasu ważny ośrodek kultury chrześcijańskiej i należy przez to rozumieć właśnie kulturę, a nie tylko kult – dzięki działalności tutejszych mnichów rozwijała się nauka Kościoła i kształtował światopogląd ówczesnych chrześcijan, a przy okazji zmieniało się miasto. Z tego okresu, a było to od IV do VI wieku, pochodzą katakumby z grobami około 15 tysięcy chrześcijan. Do zwiedzania dostępne jest około 100 metrów z całego liczącego ponad 5 i pół kilometra tunelu.

Plaża czy miasto?

W biurach podróży oczywiście zawsze zobaczysz przede wszystkim folder z plażą. To po prostu pilniej poszukiwany towar niż atrakcyjna i niezwykła medyna, ribat albo meczet. To właśnie jednak te ostatnie propozycje stanowią prawdziwy powód, dla którego warto zainteresować się podróżą do Sousse. Prawdziwym skarbem jest też muzeum archeologiczne, mające drugą co do wartości kolekcję mozaik, pośród których znajdują się prawdziwe perełki, na przykład Triumf Bachusa i liczne sceny połowu ryb.

Plaża w Sousse jest piękna, ale tak naprawdę są od niej ładniejsze i to nawet w niedużej odległości. Gdyby rzetelnie ocenić, co jest najważniejsze w tym mieście, to plaża nie znalazłaby się w pierwszej dziesiątce. Zakochać się można w Sousse na każdym kroku, na plaży też, ale wyjazd tutaj powinien być dobrze przygotowany. To nie jest lekkie w odbiorze miasto – warto przed przyjazdem poznać jego historię, dowiedzieć się czegoś o mieszkańcach i ich spojrzeniu na świat. Dzięki temu wakacje na pewno będą bogatsze i ciekawsze. Zresztą – nie oszukujmy się, szkoda siedmiu dni na leżenie na plaży, choćby i najpiękniejszej.

Wybierając biuro podróży, zwróć uwagę na to, aby albo w cenie wycieczki zawarta była przyjemność zwiedzania miasta, albo chociaż żeby była opcja wykupu takiej wycieczki fakultatywnej – oszczędzi Ci to trudu na samodzielne poszukiwanie tego rodzaju atrakcji, a naprawdę nie warto ich sobie odpuszczać. Sousse nie jest może najpopularniejszą destynacja tunezyjską w ofertach biur podróży, ale in plus trzeba zaliczyć, że najczęściej są to bardzo dobrze przygotowane podróże, których cena obejmuje więcej niż tylko transport i nocleg, a to dla turysty korzystne.

 

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
17º
18º
20º
23º
25º
30º
10º
12º
15º
19º
16º
15º
16º
17º
18º
21º
6h
7h
7h
7h
10h
11h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
31º
32º
30º
27º
22º
18º
21º
22º
21º
17º
13º
24º
26º
25º
23º
20º
18º
12h
11h
11h
7h
6h
5h

  Polecane oferty Last Minute: Sousse

  Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 941 605 turystów,
   96% z nich poleca nas
   swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
   Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

  Zgłoś uwagi

  Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

  Wiadomość została wysłana

  Dziękujemy za Twoje uwagi :)

  Proszę poprawnie uzupełnić pola.

  Spróbuj ponownie.