Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Mahdia Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Al-Mahdijja dla wymagających

Al-Mahdijja, znana raczej pod francuską nazwą Mahdia, to nieduża, niezbyt popularna miejscowość wypoczynkowa w Tunezji o tysiącletniej historii. Liczba mieszkańców to niespełna 50 tysięcy, więc jak na tunezyjski kurort niewiele. Niewiele jest także miejsc noclegowych, ale wśród istniejących są i takie o bardzo wysokim standardzie.

Po co jechać do Tunezji?

Miejscowość jest mała, a jej historia mniej burzliwa, niż powinna być, żeby miasto opływało w najwyższej klasy zabytki. Założone na początku X wieku w zaczynającym swoją (nieszczególnie długą zresztą) historię państwie Fatymidów Abd Allaha al-Mahdiego szybko stało się punktem strategicznym na afrykańskiej mapie handlowej, co jednak szczególnie trudne nie było: dobre położenie, nowoczesny jak na tamte czasy port oraz projekt, który od podstaw zakładał konieczność ochrony interesów kupieckich, co wyrażało się pokaźną flotą handlową i dziesięciometrowym murem obronnym. Dziś Mahdia tak dużego znaczenia nie ma – jest to bardziej osada rybacka niż port handlowy, choć pewien ruch frachtowy cały czas się tutaj odbywa.

Po co więc tu jechać skoro zabytków niewiele, a i życie mniej bujne niż w innych miastach Tunezji? Właśnie dlatego: szerokie i czyste plaże są zazwyczaj niezbyt tłoczne, miejsc w hotelach raczej nie brakuje, a mieszkańcy są bardzo gościnni. Mahdia jest jednym z tych nielicznych miast, które nie zostały kulturowo zubożone ku próżnej uciesze turystów z europy. Oczywiście nie jest to tradycyjne miasto, ale na pewno o wiele wyraźniejszy niż w dużych kurortach jest tutaj duch Tunezji – wciąż są ludzie, którzy znają tradycyjne tańce i – co z punktu widzenia turysty równie ważne – przepisy na oryginalne dania bez dodatków wrzucanych do gara specjalnie po to, żeby europejczycy nie przeżyli szoku kulturowego.

Z kim jechać?

Prawdę mówiąc, Mahdia jest jednym z tych miast, które najlepiej zwiedzać samemu, ponieważ jest wyjątkowo specyficzna. Takie miejscowości, małe, ciche, mające swój głęboki charakter, do każdego mówią nieco innym językiem, dlatego nie każdy czuje się tutaj dobrze. Zorganizowanie wypoczynku każdego dnia może sprawić, że gdzieś w tym błogim lenistwie zatracisz zainteresowanie prawdziwym pieknem. Sprawdź więc zawsze, czy Twoje biuro podróży zapewni Ci odpowiednio dużo czasu na swobodne zwiedzenie miasta. Zawsze natomiast warto zerknąć na oferty przygotowane przez biura podróży choćby ze względu na tańszy transport – nawet jeśli biuro podróży tylko wyczarterowałoby samolot i załatwiło transport na miejscu (wszak Mahdia własnego portu lotniczego nie ma) oraz zakwaterowanie, to warto się na taką wyprawę udać.

Czy można się tutaj nudzić? Mimo wszystko jest to miejscowość turystyczna, a więc nie. Wycieczki do miasta Mahdia sprzedają nie tylko polskie biura podróży. Na pewno spotkasz się tam z Francuzami, Brytyjczykami czy Niemcami. Mimo wszystko raczej nie musisz obawiać się tłoku – wiele osób przyjeżdża do tej miejscowości tylko w ramach wycieczek fakultatywnych.

 

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
16º
17º
19º
22º
24º
30º
11º
14º
18º
15º
15º
15º
16º
17º
20º
5h
6h
7h
5h
10h
11h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
32º
32º
30º
26º
21º
17º
20º
21º
20º
16º
12º
24º
25º
24º
22º
20º
17º
12h
11h
12h
7h
6h
5h

Polecane oferty Last Minute: Mahdia

Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 962 570 turystów,
    96% z nich poleca nas
    swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
    Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

Zgłoś uwagi

Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

Wiadomość została wysłana

Dziękujemy za Twoje uwagi :)

Proszę poprawnie uzupełnić pola.

Spróbuj ponownie.