Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Hammamet Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Hammamet

Hammamet to jedno z głównych turystycznych miast Tunezji. Za większość jego popularności odpowiada klimat, ale tak naprawdę warto skupić się na kilku różnych czynnikach. Polskie biura podróży od jakiegoś czasu wyrównały liczbę ofert wakacji w tym mieście – jest ich dość sporo, ale turysta nadal ma spory wybór.

Stare Miasto

Hammamet rozrastał się wokół starego miasta, zwanego medyną. Jak w każdym tego rodzaju miejscu, także i tutaj znajduje się sporych rozmiarów bazar, na którym można kupić świeże przyprawy, owoce morza i wyroby rzemieślnicze, ale centrum życia medyny jest meczet. Należy oczywiście pamiętać, że w przypadku meczetów zasady zwiedzania są zupełnie inne niż w przypadku świątyń katolickich, zatem nie każdy i nie zawsze będzie mógł ten budynek obejrzeć od wewnątrz.

Historia starej medyny dała sporą ilość zbytków, które są zupełnie niepodobne do europejskich. Krąg kulturowy, w którego zasięgu pozostawała Tunezja, jest dość konserwatywny, dzięki czemu miasto nie zostało doszczętnie zeuropeizowane, co przyniosło zgubę unikalnemu klimatowi wielu podobnych miejscowości. Hammamet, poza ośrodkami wczasowymi, nosi wyraźny charakter miasta do szpiku kości tunezyjskiego.

Walory naturalne

Hammamet jest miejscowością, która przyciąga swoimi walorami naturalnymi. Jako się rzekło, jednym z głównych atutów miasta jest ciepły, łagodny klimat. Nawet w okresie od listopada do lutego temperatury są dość wysokie, natomiast sezon letni wymusza przejście na nocny tryb życia ze względu na południowe upały. Turyści szczególnie chętnie uwieczniają na zdjęciach turkusowe wschody słońca, ale tutaj na pewno czeka Cię rozczarowanie: aparat fotograficzny nie jest w stanie oddać głębi i piękna kolorów tej chwili. Zdjęcie może wyjść technicznie nawet niezłe, ale jednak zawsze gorsze od rzeczywistości.

Szczególnie atrakcyjna turystycznie jest także plaża. Nie jest może największa, ale za to doskonale utrzymana, zawsze idealnie czysta i – co przecież najważniejsze – łagodnie schodząca do zawsze ciepłego morza.

Jak i z kim?

Hammamet, choć jest znaną miejscowością wypoczynkową, leży nieco na uboczu w stosunku do głównych tras turystycznych. Wycieczki do tego miasta zwykle zaczynają się tak naprawdę w Tunisie, Monastyrze lub An-Nafidzie, miastach położonych dość blisko i dysponujących sporymi lotniskami, które mogą przyjmować loty pasażerskie o każdej porze roku.

 

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
16º
17º
19º
22º
24º
30º
11º
14º
18º
15º
15º
15º
16º
17º
20º
5h
6h
7h
5h
10h
11h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
32º
32º
30º
26º
21º
17º
20º
21º
20º
16º
12º
24º
25º
24º
22º
20º
17º
12h
11h
12h
7h
6h
5h

Polecane oferty Last Minute: Hammamet

Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 962 101 turystów,
    96% z nich poleca nas
    swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
    Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

Zgłoś uwagi

Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

Wiadomość została wysłana

Dziękujemy za Twoje uwagi :)

Proszę poprawnie uzupełnić pola.

Spróbuj ponownie.