Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Agadir Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Agadir

Jednym z popularniejszych i chętniej odwiedzanych kurortów Maroka jest Agadir. O jego przewadze nad innymi miastami przesądza ilość plaż – jest ich aż 10 kilometrów, do tego przez ponad 300 dni w roku panuje tutaj słoneczna pogoda, a bogata infrastruktura hotelowa i turystyczna zachęca turystów do odwiedzin przez cały rok.

Turyści, także z Polski, wybierając Agadir, wakacje mają zaplanowane pod każdym względem. Większość hoteli znajduje się tutaj wzdłuż bulwaru Muhammada V, króla i sułtana Maroka. Sam bulwar jest położony wzdłuż plaż, ułatwiając turystom wypoczynek nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego.

Rozbudowana turystyka

Miasto jest znanym kurortem, odwiedzanym ze względu na swoje walory sportowe, choć to także największy w kraju port sardynkowy. Agadir udostępnia turystom dwa pola golfowe, a położone w pobliżu kluby jeździeckie to okazja, aby wybrać się na zwiedzanie okolicy konno. Okolice miasta można poznać, także korzystając z quadów i samochodów terenowych, ale równie popularne są wycieczki jachtami. Ze względu na swoje położenie Agadir wybierają także miłośnicy sportów wodnych, surferzy i kitesurferzy.

Miasto cieszy się długą historią – powstało w XV wieku jako kolonia portugalska na miejscu wcześniejszej kolonii fenickiej. Dynamiczny rozwój miasta zahamowało trzęsienie ziemi w 1960 roku, które niemal doszczętnie zniszczyło miasto. Dopiero w 1992 roku rozpoczęto odbudowę medyny, czyli starą część miasta złożoną z zabudowań mieszkalnych, meczetu i bazaru.

Więcej o samym mieście

Najpiękniejsza panorama miasta roztacza się z pobliskiej góry, najlepiej wybierając do tego celu wybudowaną jeszcze w XVI wieku kazbę. Kazba to pozostałości po portugalskiej fortecy, wybudowanej na pobliskiej górze. Można na nią wejść albo wjechać na wielbłądzie.

Na miejscowym suku – bazarze można kupić owoce i warzywa, zioła i przyprawy, ale także ubrania z tradycyjną jellabą na czele czy wyroby rękodzieła (biżuterię czy dywany). Z kolei w okolicy portu można kupić świeże ryby.

Wybierając Agadir na wakacje warto także wybrać się do pobliskiego Marrakeszu i stolicy sportów wodnych – Taghazoutu. W Imouzzer turyści mogą podziwiać górskie krajobrazy – to tylko 60 kilometrów do miasta, a wycieczka to również możliwość obejrzenia prawdziwego berberyjskiego domu i kaskad wodnych. Legzira to kolejna miejscowość, która zachwyca piękną i oryginalną plażą.

Maroko, w którym od zawsze ścierały się strefy wpływów, granice, kultury i obyczaje, jest dziwnym miejscem. Agadir to tygiel różności, które czasem wydają się znajome, jakby przesadzone żywcem z konkretnej kultury, a czasem nijak nie dają się dopasować do żadnego kulturowego schematu. Jest to jedno z tych niezwykłych miast, które swoją tożsamość definiuje poprzez stosunek mieszanki kultur, zwyczajów i atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, ale tym razem w tym zdaniu nie ma ani przecinka przesady. W takich miejscach wczoraj i jutro zlewają się ze sobą, dając jakieś nieuchwytne wrażenie efemerycznego dzisiaj, które trwa tylko przez krótką chwilę, zanim odwrócisz wzrok w inną stronę, a potem pierzcha bezpowrotnie, bo Agadir żyje i to bardzo intensywnie.

 

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
18º
19º
19º
20º
22º
24º
11º
12º
15º
17º
17º
17º
18º
18º
19º
19º
5h
7h
7h
9h
10h
10h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
26º
26º
26º
24º
20º
20º
19º
20º
19º
15º
12º
10º
22º
22º
22º
22º
21º
18º
11h
10h
9h
7h
6h
5h

Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 962 101 turystów,
    96% z nich poleca nas
    swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
    Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

Zgłoś uwagi

Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

Wiadomość została wysłana

Dziękujemy za Twoje uwagi :)

Proszę poprawnie uzupełnić pola.

Spróbuj ponownie.