Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Maroko Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane regiony

Maroko – ciekawa opcja na wczasy

Maroko to stosunkowo nieduży kraj o olbrzymim potencjale gospodarczym i turystycznym. Liczba ludności Maroka jest zbliżona do liczby ludności Polski, przy czym zdecydowanie różna jest dystrybucja przestrzenna zaludnienia – ponad 3 miliony ludzi mieszkają w aglomeracji Casablanca i ponad półtora miliona w aglomeracji stolicy, Rabatu.

Maroko
Maroko
Maroko
zobacz pełną galerię zdjęć (9)

Turystyka popularna

Ruch turystyczny jest w Maroku skoncentrowany w kilku największych ośrodkach miejskich i wokół nich. Chodzi przede wszystkim o Rabat, Casablancę, Tanger, Agdir i Marrakesz. Są to miasta, które zbierają łącznie około 80% ruchu turystycznego, choć tak naprawdę wcale nie koncentrują największych zabytków. Duże znaczenie lokalne mają małe i średnie kąpieliska. Podstawowym powodem takiego nierównomiernego zainteresowania turystycznego jest europeizacja kraju, która zaczyna się właśnie w dużych ośrodkach miejskich Maroka. Jest to zjawisko ze wszech miar szkodliwe dla kultury Maroka i jego naturalnych walorów, niemniej jednak bardzo pożądane z punktu widzenia turystów, którzy chcą wypoczywać w miejscowościach kulturowo zbliżonych do ich rodzinnych stron.

Bardziej na południu znajdują się miejscowości zaliczane raczej do turystycznych ciekawostek i osobliwości: ośrodki tradycyjnego handlu, sportów zimowych albo centra kulturalne. Wycieczki do miast takich jak Tiznit, Azru czy Michlifene są w ofertach polskich biur podróży rzadkością, ale gdybyś na taką trafił, to warto z niej skorzystać.

Natura kontra człowieka

Środowisko naturalne Maroka zostało bardzo zniszczone przez silną antropopresję. Naturalna flora i fauna została poważnie przetrzebiona i dziś wszystkie ekosystemy Maroka podlegają inwazjom gatunków saharyjskich lub europejskich. W związku ze zmianami środowiskowymi zmieniła się także kultura kulinarna. Zmiany te następowały stopniowo w ciągu ostatnich kilkuset lat, ale dziś kuchnia marokańska uznawana jest za jedną z najbardziej atrakcyjnych w swojej części świata. Wynika to po części właśnie z faktu, że Marokańczycy musieli zbudować swoje menu od nowa.

Z kim wyjechać?

Z rodziną, przyjaciółmi, każdy wybór będzie trafny i wlaściwy. Maroko jest pięknym krajem z wieloma ciekawymi atrakcjami turystycznymi i dobrą bazą hotelową. Cudowne plaże i wyśmienita kuchnia, jedna z najlepszych na świecie, czego szukać więcej na wymarzonych wakacjach.

 

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
18º
19º
19º
20º
22º
24º
11º
12º
15º
17º
17º
17º
18º
18º
19º
19º
5h
7h
7h
9h
10h
10h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
26º
26º
26º
24º
20º
20º
19º
20º
19º
15º
12º
10º
22º
22º
22º
22º
21º
18º
11h
10h
9h
7h
6h
5h
Maroko
Maroko
Maroko
Maroko
Maroko
Maroko
Maroko
Maroko
Maroko

Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 962 101 turystów,
    96% z nich poleca nas
    swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
    Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

Zgłoś uwagi

Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

Wiadomość została wysłana

Dziękujemy za Twoje uwagi :)

Proszę poprawnie uzupełnić pola.

Spróbuj ponownie.