Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Gran Canaria Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Hiszpania, Gran Canaria Last Minute

Gran Canaria należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich leżących na Oceanie Atlantyckim. Razem z Lanzarote i Fuertaventurą tworzą prowincję Las Palms. Jest to jeden z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez turystów. Panują tu warunki idealne na spędzenie udanych wakacji: wysokie, całoroczne temperatury, zielone krajobrazy przeplatane pomarańczowymi gajami, piaszczyste plaże i lazurowe morze spotyka się z malowniczymi górami, a tutejsza kuchnia oparta na owocach morza zaspokoi największego smakosza.

Gran Canaria
Gran Canaria
Gran Canaria
zobacz pełną galerię zdjęć (9)

Na Gran Canarii można spędzić wakacje rekreacyjne, polegające na odpoczynku na plaży i korzystaniu z uroków Oceanu Atlantyckiego, ale można również doświadczyć wielu atrakcji, jakie oferuje wyspa. Zamiast uczestniczyć w wieczornych animacjach hotelowych przez cały urlop, warto wypożyczyć samochód i jechać przed siebie, przez górskie serpentyny poznając najodleglejsze zakamarki tej przepięknej wyspy.

Wakacje Last Minute Hiszpania

Wyspa oferuje przepiękne plaże, które są różnorodne: znajdują się tutaj plaże ze złotym, białym, bądź czarnym piaskiem, ale również plaże kamieniste. Jedną z najpopularniejszych jest plaża Maspalomas w całości pokryta drobnym, złotym piaskiem. Znajduje się w rezerwacie przyrody Las Dunas de Maspalomas i ma około 3 km długości i 100 m szerokości. Oprócz piaszczystych wydm można tu zobaczyć gaj palmowy oraz staw. Jest to również miejsce, gdzie wyznaczono plażę dla nudystów. Aktywni turyści odnajdą się w we wschodniej części wyspy w Pozo Izquierdo, miejscu umiłowanym przez windsurferów.

Warto zwiedzić stolicę wyspy - Las Palmas, gdzie znajdują się liczne zabytki: w historycznej dzielnicy Vegueta można zwiedzić Katedrę Świętej Anny z trzynastoma kaplicami, a także dom Kolumba. W Las Palmas odnajdziemy również Park Santa Catalina, gdzie odbywają się największe imprezy świąteczne miasta oraz huczny karnawał (na przełomie stycznia i lutego). Znajduje się tutaj również przepiękna plaża Las Canteras, która rozciąga się na długości 4 km.

W czasie wakacji na Gran Canarii warto znaleźć chwilę przerwy i w niesamowitej atmosferze, na jednym z hiszpańskich placów, skosztować popularnego wina Fataga oraz wyjątkowej, na skalę europejską, świeżo parzonej kawy. Na mieście warto zamówić tradycyjne dania, których podstawą są owoce morza, ryby i owoce tropikalne. Należy jednak pamiętać, że w całej Hiszpanii i również na Wyspach Kanaryjskich obowiązuje sjesta, która jest tutaj świętością. W południe wszystkie sklepy i restauracje są zamknięte, więc wyjście do miasta należy zaplanować o innej porze. Wieczory warto spędzić w modnych klubach i pubach, gdzie zabawa trwa do białego rana!

Wypoczynek w Hiszpanii

Gran Canaria nie bez przyczyny nazywana jest „kontynentem w miniaturze” - panuje tu wiele mikroklimatów i występuje mieszanka różnych krajobrazów: góry z pieszymi szlakami, zielone doliny z urokliwymi wioskami oraz miejsca, gdzie można podziwiać historię wyspy.

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
21º
22º
22º
22º
23º
24º
14º
14º
15º
16º
17º
18º
19º
18º
18º
18º
19º
20º
6h
7h
7h
8h
8h
9h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
25º
26º
26º
26º
24º
22º
19º
21º
21º
19º
18º
16º
21º
22º
23º
23º
21º
20º
9h
9h
8h
7h
6h
6h
Gran Canaria
Gran Canaria
Gran Canaria
Gran Canaria
Gran Canaria
Gran Canaria
Gran Canaria
Gran Canaria
Gran Canaria

  Polecane oferty Last Minute: Gran Canaria

  Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 876 604 turystów,
   96% z nich poleca nas
   swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
   Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

  Zgłoś uwagi

  Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

  Wiadomość została wysłana

  Dziękujemy za Twoje uwagi :)

  Proszę poprawnie uzupełnić pola.

  Spróbuj ponownie.