Twoje marzenia w naszych rękach

pon-pt 09:00-21:00, sob 10:00-18:00, nd 12:00-18:00Koszt połączenia wg stawek operatora
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Hiszpania, Costa Almeria

Costa Almeria to wybrzeże w południowo-wschodniej Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym, jeden z najbardziej znanych regionów wypoczynkowych w tej część kraju, ale również dziewiczy, gdzie można znaleźć dzikie plaże, niezagospodarowane przez człowieka, samotne skały uformowane przez fale oraz malownicze góry Sierra Nevada, które w wielu miejscach wprost spotykają się z morzem.

Wybrzeże Almerii to również ślady bogatej historii, kultury i tradycji, którą pozostawili po sobie Fenicjanie, Kartagińczycy, Grecy, Rzymianie i wreszcie Maurowie, którzy mieli największy wpływ na rozwój tej części wybrzeża, nadając regionowi niepowtarzalny, orientalny charakter i przyczynili się do rozwoju miasta jako portu handlowego. Dzięki sprzyjającemu klimatowi można tu spędzić wspaniałe wakacje w atmosferze spokoju i relaksu, a w upalny dzień odpocząć na rozgrzanym piasku tutejszych plaż i rozkoszować się turkusem wody Morza Śródziemnego, która koi zmysły.

Last Minute, Hiszpania, Costa Almeria

Sercem i zarazem stolicą Costa Almeria jest miasto Almeria, położone przy rozległej zatoce, nad którą majestatycznie góruje imponująca forteca Alcazaba pochodząca z XI w. Znajduje się tutaj również twierdza San Cristobal z kaplicą zbudowaną przez templariuszy oraz wspaniała katedra z XIII w. Almeria to także port handlowy i rybacki oraz region, gdzie intensywnie uprawia się hodowlę cytrusów i warzyw.

Najpopularniejszymi kurortami na Costa Almeria są: Roquetas de Mar - miasteczko tętniące pełnią życia, z doskonałym zapleczem turystycznym, hotelami o wysokim standardzie, hiszpańskimi tawernami i dyskotekami, a co najważniejsze - kilkunastokilometrową, zadbaną plażą, gdzie warto spędzić słoneczny dzień w Hiszpanii. Spacerując po okolicy warto zwiedzić latarnię morską i podziwiać unikatowe gatunki roślin w pobliskim parku.

Urokliwą miejscowością turystyczną jest również Aguadulce z promenadą otoczoną palmami, która zachęca do popołudniowych spacerów lub wieczornego przesiadywania w klimatycznych barach i tawernach, gdzie można skosztować andaluzyjskich specjałów. Słoneczne hiszpańskie wakacje na Costa Almeria można również spędzić w Almerimar, gdzie znajdują się pola golfowe, stadnina koni oferująca przejażdżki po plaży oraz górskie rzeki, gdzie organizowane są spływy kajakowe, Mojacar - miasteczko podzielone na starówkę, gdzie znajdują się białe domki wśród krętych uliczek, port i zabytki oraz na współczesny kurort z licznymi atrakcjami i życiem tętniącym nocą.

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
17º
17º
18º
21º
23º
27º
11º
13º
15º
19º
15º
14º
14º
15º
17º
18º
6h
6h
6h
8h
10h
11h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
29º
30º
27º
23º
20º
17º
21º
22º
20º
16º
12º
10º
21º
24º
25º
24º
21º
18º
11h
11h
11h
7h
6h
5h

  Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 476 672 turystów,
   96% z nich poleca nas
   swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
   Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

  Kontakt

  Zadzwoń do nas

  Napisz do nas

  Zgłoś uwagi

  Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

  Wiadomość została wysłana

  Dziękujemy za Twoje uwagi :)

  Proszę poprawnie uzupełnić pola.

  Spróbuj ponownie.