Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Costa Almeria Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Hiszpania, Costa Almeria

Costa Almeria to wybrzeże w południowo-wschodniej Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym, jeden z najbardziej znanych regionów wypoczynkowych w tej część kraju, ale również dziewiczy, gdzie można znaleźć dzikie plaże, niezagospodarowane przez człowieka, samotne skały uformowane przez fale oraz malownicze góry Sierra Nevada, które w wielu miejscach wprost spotykają się z morzem.

Wybrzeże Almerii to również ślady bogatej historii, kultury i tradycji, którą pozostawili po sobie Fenicjanie, Kartagińczycy, Grecy, Rzymianie i wreszcie Maurowie, którzy mieli największy wpływ na rozwój tej części wybrzeża, nadając regionowi niepowtarzalny, orientalny charakter i przyczynili się do rozwoju miasta jako portu handlowego. Dzięki sprzyjającemu klimatowi można tu spędzić wspaniałe wakacje w atmosferze spokoju i relaksu, a w upalny dzień odpocząć na rozgrzanym piasku tutejszych plaż i rozkoszować się turkusem wody Morza Śródziemnego, która koi zmysły.

Last Minute, Hiszpania, Costa Almeria

Sercem i zarazem stolicą Costa Almeria jest miasto Almeria, położone przy rozległej zatoce, nad którą majestatycznie góruje imponująca forteca Alcazaba pochodząca z XI w. Znajduje się tutaj również twierdza San Cristobal z kaplicą zbudowaną przez templariuszy oraz wspaniała katedra z XIII w. Almeria to także port handlowy i rybacki oraz region, gdzie intensywnie uprawia się hodowlę cytrusów i warzyw.

Najpopularniejszymi kurortami na Costa Almeria są: Roquetas de Mar - miasteczko tętniące pełnią życia, z doskonałym zapleczem turystycznym, hotelami o wysokim standardzie, hiszpańskimi tawernami i dyskotekami, a co najważniejsze - kilkunastokilometrową, zadbaną plażą, gdzie warto spędzić słoneczny dzień w Hiszpanii. Spacerując po okolicy warto zwiedzić latarnię morską i podziwiać unikatowe gatunki roślin w pobliskim parku.

Urokliwą miejscowością turystyczną jest również Aguadulce z promenadą otoczoną palmami, która zachęca do popołudniowych spacerów lub wieczornego przesiadywania w klimatycznych barach i tawernach, gdzie można skosztować andaluzyjskich specjałów. Słoneczne hiszpańskie wakacje na Costa Almeria można również spędzić w Almerimar, gdzie znajdują się pola golfowe, stadnina koni oferująca przejażdżki po plaży oraz górskie rzeki, gdzie organizowane są spływy kajakowe, Mojacar - miasteczko podzielone na starówkę, gdzie znajdują się białe domki wśród krętych uliczek, port i zabytki oraz na współczesny kurort z licznymi atrakcjami i życiem tętniącym nocą.

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
17º
17º
18º
21º
23º
27º
11º
13º
15º
19º
15º
14º
14º
15º
17º
18º
6h
6h
6h
8h
10h
11h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
29º
30º
27º
23º
20º
17º
21º
22º
20º
16º
12º
10º
21º
24º
25º
24º
21º
18º
11h
11h
11h
7h
6h
5h

  Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 962 101 turystów,
   96% z nich poleca nas
   swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
   Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

  Zgłoś uwagi

  Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

  Wiadomość została wysłana

  Dziękujemy za Twoje uwagi :)

  Proszę poprawnie uzupełnić pola.

  Spróbuj ponownie.