Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Zakynthos Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Wakacje w greckim Zakhyntos

Malownicza wyspa Zakynthos, nazywana również Zakintos czy Zante, jest trzecią co do wielkości wyspą grecką, która znajduje się na Morzu Jońskim. Panuje na niej klimat subtropikalny, co oznacza, że występują tu dwie pory roku - upalne i suche lato, oraz deszczowy okres wiosenno-jesienny.

Z pewnością wielu turystów zastanawia się, o jakiej porze roku najlepiej spędzić urlop na Zakynthos. Maj i czerwiec, a także wrzesień i początek października będą idealnym czasem dla tych, którzy chcą odpocząć w mniej gorącym klimacie i zwiedzić ją, rozkoszując się zielenią wyspy i nie przejmując się żarem lejącym się z nieba. Upalnym okresem, kiedy temperatura sięga powyżej 35 stopniowych, będzie lipiec i sierpień.

Wyspa oferuje szeroki wachlarz możliwości spędzenia atrakcyjnie swoich wymarzonych, greckich wakacji. Dla turystów, którzy spragnieni są relaksu na niebiańskiej, piaszczystej plaży tuż przy krystalicznej wodzie Morza Jońskiego, idealnym miejscem będzie południowe i zachodnie wybrzeże Zakynthos. Aktywni wczasowicze mogą być zaskoczeni bogactwem atrakcji turystycznych na tej magicznej, choć niewielkiej wyspie. Aby zobaczyć najpiękniejsze miejsca, warto skorzystać z wycieczek fakultatywnych oferowanych przez biuro podróży lub we własnym zakresie wypożyczyć auto (ok. 30 - 40 euro za dzień) na miejscu i zajrzeć do wszystkich zakątków wyspy.

Relaks i osobliwości natury

Zante słynie z żyjących tu żółwi Caretta Caretta, które na miejsce lęgowe wybrały południowe wybrzeże wyspy.  Z racji tego, że są one gatunkiem zagrożonym wyginięciem, na potrzeby ich ochrony stworzono The Marine Park, obejmujący okolice Laganas Keri oraz Gerakas.

Obowiązkowym punktem na mapie Zakynthos, który trzeba odwiedzić, jest Zatoka Wraku. Jest to jedna z najpiękniejszych plaż na całym świecie i stała się wizytówką samej wyspy, a także Grecji. Na tę niebiańską plażę z białym piaskiem można dostać się jedynie od strony morza. Rejsy do Zatoki Wraku są organizowane praktycznie z każdego zakątka wyspy. 

Zwiedzanie i wypoczynek w Grecji

Spędzając wakacje na wyspie warto popłynąć w rejs z Przylądka Skinari, znajdującego się na północno-zachodnim krańcu wyspy, podziwiając Błękitne Groty, czyli kompleks malowniczych jam w skałach wypłukanych przez morze.  Groty można podziwiać przepływając stateczkiem pod skałami lub po prostu korzystając z czasu wolnego zażywać kąpieli w ich otoczeniu.

Wyspa Zakynthos to doskonałe miejsce na wakacyjny relaks połączony z mnóstwem atrakcji i wachlarzem wyjątkowych doznań. Znajdują się tu piękne, piaszczyste plaże oraz urokliwe zatoczki z dostępem do lazurowej wody Morza Jońskiego, otoczone skałami i śródziemnomorską roślinnością. Miasteczka nasycone są wąskimi uliczkami i tawernami, gdzie warto skosztować regionalnej kuchni i wyjątkowych trunków, nie zapominając o stolicy wyspy, mieście Zante, gdzie mieści się największy port i zabytkowe budowle, których jest tutaj stosunkowo niewiele.

Wszyscy turyści, którzy cenią sobie spokój, na cel swojej podróży powinni wybrać miejscowość: Kalamaki, Alikanas, Alikes, Keri lub półwysep Vasilikos. Najbardziej rozrywkową miejscowością na wyspie jest Laganas, w której zabawa trwa do białego rana.

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
13º
13º
15º
16º
22º
25º
10º
10º
11º
12º
16º
20º
16º
15º
15º
16º
18º
21º
5h
6h
6h
7h
7h
10h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
28º
26º
24º
22º
19º
12º
22º
22º
19º
18º
15º
10º
22º
23º
22º
21º
19º
17º
12h
11h
10h
8h
6h
4h

Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 890 485 turystów,
    96% z nich poleca nas
    swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
    Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

Zgłoś uwagi

Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

Wiadomość została wysłana

Dziękujemy za Twoje uwagi :)

Proszę poprawnie uzupełnić pola.

Spróbuj ponownie.