Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Peloponez Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Wakacje last minute na greckim Pelopones

Półwysep Peloponeski, znajdujący się pomiędzy Morzem Jońskim a Egejskim, stanowi najdalej wysuniętą na południe część kontynentalnej Grecji. Co roku Peloponez odwiedzają miliony turystów, których przyciąga tu wspaniała pogoda, piękne, piaszczyste plaże, osobliwości natury, a także pozostałości całych miast i pojedynczych budowli z czasów starożytnych. To właśnie tutaj można zobaczyć kawałek historii, która stworzyła współczesną cywilizację.

Mocno rozczłonkowana linia brzegowa Peloponezu tworzy liczne, mniejsze półwyspy: Argolidzki, Lakoński, Mani i Mesyński. Teren półwyspu jest zróżnicowany, co sprawia, że turyści chętnie tu przyjeżdżają i spędzają swoje wielkie, greckie wakacje. Malownicze, górzyste tereny oraz płaskie wybrzeża z przepięknymi, długimi plażami stanowią miejsce idealne na grecki urlop.

First Minute Grecja

Pogoda na Półwyspie Peloponeskim sprzyja przez cały rok, jednak turyści spragnieni słońca i ciepła, swoją przygodę w Grecji powinni rozpocząć najwcześniej w maju, kiedy temperatura oscyluje w granicach 25-28 stopni. Najgorętsze okresy, czyli lipiec i sierpień, będą idealne na wylegiwanie się na piaszczystych plażach Peloponezu.

Peloponez słynie przede wszystkim z Kanału Korynckiego, który oddziela go od kontynentalnej Grecji. Ten kanał wodny greckiej żeglugi morskiej, łączy Morze Egejskie z Morzem Jońskim i umożliwia statkom szybszą podróż, skracając ją o prawie 400 km. Nad Kanałem Korynckim można przejechać korzystając z 3 mostów drogowych lub mostu kolejowego, a także podziwiać go w spokoju z kładki widokowej przygotowanej na potrzeby turystów odwiedzających Półwysep Peloponeski. Wszyscy spragnieni mocnych wrażeń mogą sobie zafundować niesamowite doznania skacząc na bungee ze specjalnej platformy.

Udany wypoczynek

Spędzając wakacje na Peloponezie koniecznie trzeba zobaczyć miejsca, gdzie współczesny świat łączy się ze starożytnością. Jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miast na Półwyspie Peloponeskim są historyczne Mykeny, położone w północno-wschodniej części półwyspu, będące w starożytności ośrodkiem kultury mykeńskiej. Warto tu zobaczyć Lwią Bramę, ruiny zamku królewskiego, gdzie odkryto niesamowite freski na ścianach, pozostałości świątyń i teatru, a także okręgi grobowe, gdzie odkryto grób Agamemnona, króla Myken.

Interesującymi miejscami, które przybliżają nam historię naszej cywilizacji są miasta: Korynt, będący jednym z najstarszych greckich miast, gdzie znajdują się ruiny świątyni Apollina, Patras, największa miejscowość na Półwyspie Peloponeskim jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania półwyspu. Znajdują się tu liczne zabytki, wczesną wiosną odbywa się tu wielka parada, jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w całej Grecji, a latem organizowane są antyczne przedstawienia teatralne. Antyczna Olimpia to najsławniejsze miejsce kultu Zeusa. Co 4 lata odbywały się tutaj igrzyska olimpijskie. Można tu zobaczyć również liczne obiekty sportowe, ruiny kościoła bizantyjskiego oraz liczne skarbce.

Peloponez skrywa w sobie wszystko co najlepsze, wszystko co niezbędne do udanego wypoczynku w Grecji. Na tle śródziemnomorskiej roślinności turyści podziwiają grecką kulturę z monumentalnymi, starożytnymi zabytkami oraz wypoczywają na piaszczystych plażach przy krystalicznie czystej wodzie.

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
14º
15º
16º
20º
24º
28º
12º
15º
19º
16º
15º
15º
17º
19º
21º
4h
5h
6h
8h
10h
12h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
31º
32º
28º
23º
19º
16º
21º
21º
19º
15º
12º
23º
25º
24º
22º
19º
17º
12h
11h
10h
8h
5h
4h

  Polecane oferty Last Minute: Peloponez

  Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 962 101 turystów,
   96% z nich poleca nas
   swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
   Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

  Zgłoś uwagi

  Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

  Wiadomość została wysłana

  Dziękujemy za Twoje uwagi :)

  Proszę poprawnie uzupełnić pola.

  Spróbuj ponownie.