Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Lesbos Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Wakacyjna przygoda na greckiej wyspie Lesbos

Grecka wyspa, nazywana dawniej „Egejskim Ogrodem” ze względu na gęste, południowe lasy i idylliczne sady, jest największą ze wszystkich wysp znajdujących się na Morzu Egejskim. Poświęcona Apollonowi, wyróżnia się spośród innych wysp greckich międzykulturowym charakterem i własną historią. Urodziła się tutaj Safona, najbardziej znana poetka Grecji antycznej. Miejsce wyjątkowe na słoneczny urlop w Grecji, gdzie można odpocząć na urokliwych kamienistych lub piaszczystych plażach, wśród gajów oliwnych, kosztując śródziemnomorskiej kuchni i odkrywać nieznane zakątki wyspy Lesbos.

Lesbos to wyspa powulkaniczna znajdująca się u wybrzeży Turcji. Prezentuje odmienne krajobrazy, które zachwycą każdego turystę odwiedzającego to miejsce. Można tu podziwiać skaliste szczyty, piaszczyste plaże, a także liczne pagórki i wzniesienia z najwyższym szczytem Olimp.

Na Lesbos panuje klimat podobny do pozostałych wysp greckich. Najwyższa temperatury sięgające 35 stopni panują w lipcu i sierpniu, dlatego optymalnymi miesiącami, kiedy można swobodnie zwiedzić wyspę będzie okres od kwietnia do czerwca oraz wrzesień i październik.

Wyspa oferuje niesamowite doznania estetyczne, a także uzdrowiskowe dzięki licznym, naturalnym łaźniom, które znajdują się na Lesbos. Jest tutaj kilka miejsc, które koniecznie należy zobaczyć. Jednym z nich jest z pewnością Skamieniały Las z prehistorycznymi sekwojami, które zostały przysypane przez popiół wulkaniczny. Należy on do światowej sieci geoparków i został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury.

Last Minute Lesbos

Stolicą i zarazem największym miastem na Lesbos jest Mitylena, znajdująca się na wschodnim wybrzeżu wyspy. Jest głównym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym Lesbos, gdzie można podziwiać fascynujące połączenie architektury europejskiej i orientalnej. Znajdują się tutaj ciekawe zabytki, tak jak: twierdza genueńska z XIII w., ruiny teatru i murów antycznych, pamiętające między innymi czasy wojny peloponeskiej.

Innymi ośrodkami turystycznymi są miasto Petra, Anaksos, Skala Kalloni oraz Molivos. Na wyspie można uprawiać różne dyscypliny sportowe, jednak nie znajdziemy tutaj dużych centrów sportowych. Turyści, którzy marzą o odpoczynku, w miejscu z dala od zaludnionych plaż, powinni odwiedzić zachodnią część wyspy, gdzie można znaleźć niemalże dzikie plaże.

Ciekawostką jest fakt, że na wyspie Lesbos dochody z turystyki stanowią niewielki procent, a wyspiarze utrzymują się z uprawy oliwek, hodowli zwierząt i połowu ryb. Wyspa słynie również z produkcji wyśmienitego trunku Ouzo i wysokiej jakości oliwy z oliwek.

Dzięki podejściu wiecznie radosnych, uśmiechniętych i gościnnych wyspiarzy, sprzyjającej pogody i pięknych plaż, można tu spędzić spokojne greckie wakacje, z dala od zgiełku dużych miast, tłumów turystów czy głośnych dyskotek. Wyspa Lesbos daje w zamian prawdziwy odpoczynek, którego można zaznać na urokliwych plażach i poznać kulturę greków w tawernach ulokowanych nad brzegiem morza.

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
13º
14º
15º
19º
24º
29º
11º
15º
19º
11º
12º
13º
14º
18º
22º
4h
6h
6h
8h
10h
12h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
32º
32º
27º
23º
18º
14º
22º
22º
19º
15º
11º
24º
25º
23º
20º
16º
14º
13h
12h
10h
8h
6h
4h

Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 941 605 turystów,
    96% z nich poleca nas
    swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
    Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

Zgłoś uwagi

Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

Wiadomość została wysłana

Dziękujemy za Twoje uwagi :)

Proszę poprawnie uzupełnić pola.

Spróbuj ponownie.