Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Kos Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Kos – wszystko naraz

Grecka wyspa Kos jest niewielka, zajmuje raptem niecałe 300 km2. To jednak w zupełności wystarcza, aby turystom zaoferować więcej, niż mogliby oni się spodziewać, a wszystko za sprawą naturalnej różnorodności na wyspie. Zwiedzać ją można w całości, ale nie każdemu jest ona tak przyjazna, jak turyście.

Dla mieszkańców problem, dla turysty skarb

Wyspa Kos jest wyżyno-nizinna. Na nizinach można uprawiać winogrona, migdały i oliwki, ale na wyżynach nie rośnie już nic, a przynajmniej nie tak, jak powinno. Dla mieszkańców wyspy jest to problem, a przynajmniej był, i to znaczny, zanim na dobre nie rozwinęła się turystyka. Ta może się rozwijać w obu rejonach, nizinnym i wyżynnym.

Prawdziwym skarbem wyspy Kos są z punktu widzenia turystów długie, piaszczyste plaże. Zresztą jest to idealne miejsce na wakacje także ze względów logistycznych. W głównym mieście, które zresztą nazywa się tak samo, jak cała wyspa, znajduje się nie tylko lokalny port, największy spośród wszystkich tego tylu obiektów na wyspie, ale także międzynarodowe lotnisko.

Co warto zobaczyć?

Zgoda, piaszczyste plaże kuszą, ale nie są bynajmniej jedynym miejscem godnym uwagi. Najznamienitsze postaci historyczne związane z wyspą Kos to Asklepios i Hipokrates. Ten ostatni miał nauczać pod platanem rosnącym w samym centrum miasta i jakkolwiek z biologicznego punktu widzenia jest to raczej niezbyt prawdopodobne, to tradycja jest rzeczą świętą, czego dowodem są także świątynie Afrodyty, Herkulesa, Dionizosa, a także Asklepiejon, Odeon, Meczet Hassana Paszy i Casa Romana. Jak na wyspę zamieszkaną przez niespełna 100 tysięcy osób to jest to całkiem spora liczba zabytków, które nie mają sobie równych na całym świecie. Teraz już chyba rozumiesz, dlaczego nietaktem byłoby cały czas spędzić tylko na plaży lub hotelowym basenie.

Z kim pojechać?

Na Kos warto pojechać z takim biurem podróży, w którego programie znajdzie się zwiedzanie wyspy. Można je sobie oczywiście zorganizować we własnym zakresie, ale dobry przewodnik zdecydowanie może pomóc w zrozumieniu meandrów kultury i zawieruchy dziejowej, która wyspę Kos doprowadziła do dzisiejszego stanu.

Przegląd ofert warto rozszerzyć o całą Grecję, ponieważ wiele biur podróży decyduje się na zakwaterowanie w części kontynentalnej i zwiedzanie wysp, np. Korfu i właśnie Kos w ramach wycieczek fakultatywnych. Jeżeli Twoje biuro robi właśnie w ten sposób, to prawdopodobnie nie byłoby rozsądnie z tej wycieczki rezygnować – Kos to jedna z dwóch najpiękniejszych greckich wysp i jeśli masz okazję zwiedzić ją, poznać jej tajemnice i po prostu zakochać się w tej wyspie, to na pewno warto wyłożyć na to trochę grosza.

Nie wybierać wakacji na Kos, jeśli w planie Twojego biura nie ma żadnego zabytku – może to dziwić, ale wciąż są biura podróży, które oferują takie niepełne, mocno okrojone zwiedzanie, które ogranicza się do plaży. Jakkolwiek doceniamy wartość wypoczynku i jak najbardziej jesteśmy za dniem spędzonym na beztroskim wylegiwaniu się, na Kos jest milion zajęć zdecydowanie ciekawszych od plażowania.

 

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
14º
15º
16º
20º
24º
28º
13º
16º
20º
17º
16º
16º
17º
19º
21º
4h
5h
6h
8h
10h
12h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
31º
31º
27º
23º
19º
16º
22º
22º
20º
16º
13º
10º
23º
25º
24º
22º
20º
18º
12h
11h
10h
8h
6h
4h

Polecane oferty Last Minute: Kos

Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 962 101 turystów,
    96% z nich poleca nas
    swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
    Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

Zgłoś uwagi

Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

Wiadomość została wysłana

Dziękujemy za Twoje uwagi :)

Proszę poprawnie uzupełnić pola.

Spróbuj ponownie.