Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Korfu Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Korfu – dotyk starożytności

Korfu to górzysta wyspa na Morzu Jońskim. Faktycznie i tradycyjnie należy do Grecji, a jej głównym miastem i stolicą prefektury jest Kerkira, co nawiązuje do starożytnej nazwy wyspy. Dla turystów z Polski zwykle jest to cel co najwyżej wycieczek fakultatywnych, ale na samej wyspie również można odbyć przepiękne wakacje.

Korfu
Korfu
Korfu
zobacz pełną galerię zdjęć (9)

Nuta europy

Każdy, kto miał okazję pobyć trochę na Korfu, z pewnością zauważył wystawne pałace w stylu jak najbardziej kontynentalnym. Jest to pozostałość po epoce początków turystyki na Korfu. Pałace te należały do znanych rodów z kontynentu, między innymi Habsburgów i di Savoia. W czasie, kiedy je wzniesiono, czyli mniej więcej w połowie XIX w. Korfu znajdowała się w rękach brytyjskich.

Na wyspie znajdziemy też nawiązania do kultury europejskiej znacznie starsze od owych pałaców, choć zdecydowanie lepiej byłoby powiedzieć, że to kultura europejska w dużej mierze narodziła się właśnie tu, na Korfu, skolonizowanej już siedemset lat przed Chrystusem i przechodzącej z rąk do rąk.

Korfu jest znana historykom turystyki jako jeden z tych kierunków, gdzie jako pierwsza rozwinęła się turystyka masowa. Było to wcale nie tak dawno, bo w latach 60. ubiegłego wieku, ale za to od tego czasu popularność wyspy cały czas rośnie.

Widoki, jakich nie zna świat

Korfu jest wyspą górzystą, ale jednocześnie bardzo zieloną. Połączenie białych skał, zielonych drzew (w tym spora część to oliwki) i złotych piasków na jednych z najpiękniejszych plaż na świecie to niezwykłe wrażenie. Należy się cieszyć, że do Korfu się dopływa, ponieważ to daje niepowtarzalną możliwość oglądania tej jednej z najpiękniejszych wysp świata.

Korfu jest piękna o każdej porze dnia i nocy, dlatego także w nocy rejsy widokowe cieszą się sporą popularnością, co nie jest problemem, jeśli zważyć na fakt, że praktycznie z każdej strony wyspy znajdują się przystanie i zatoki.

Na chwilę czy na dłużej?

Korfu, choć piękna, jest wyspą niewielką. Większość turystów odwiedza ją tylko przelotnie. To wystarczy, żeby się zakochać, ale nigdy na to, by do głębi wyspę poznać. Na samej wyspie miejsc noclegowych nie jest wcale tak wiele, jak można by się było spodziewać, bo 15 tysięcy na około 110 tysięcy stałych mieszkańców. Na szczęście pogoda zazwyczaj sprzyja też noclegom pod chmurką.

Na dłużej na pewno warto przyjechać, aby wyspę zwiedzać. Jeśli Twoim marzeniem jest tylko zobaczyć najpiękniejszy widok na świecie, to w zasadzie nawet nie musisz na Korfu wysiadać, bo najpiękniejsza jest wyspa oglądana z wody. Oczywiście także na lądzie jest wiele rzeczy, które fascynują, w tym również idealnie czyste plaże i ciepłe morze.

Wybór należy do Ciebie – na Korfu można wypoczywać tak długo, jak ma się tylko ochotę, tym bardziej że ludzie inteligentni się nie nudzą. Jeśli więc ktoś powie Ci, że Korfu jest nudna, to go nie słuchaj – wszystko zależy od tego, co zechcesz na wyspie pokochać, bo w to, że coś takiego zawsze się znajdzie, nie wątpimy ani odrobinę. Ta wyspa po prostu zapada w pamięć i zostawia ślad w sercu na zawsze.

 

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
14º
15º
16º
19º
23º
28º
10º
13º
17º
14º
14º
14º
16º
18º
21º
4h
5h
6h
8h
9h
11h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
31º
32º
28º
23º
19º
16º
19º
19º
17º
14º
11º
23º
24º
23º
21º
18º
16º
12h
11h
9h
7h
4h
3h
Grecja Korfu
Grecja Korfu
Grecja Korfu
Grecja Korfu
Grecja Korfu
Grecja Korfu
Grecja Korfu
Grecja Korfu
Grecja Korfu

Polecane oferty Last Minute: Korfu

Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 962 101 turystów,
    96% z nich poleca nas
    swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
    Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

Zgłoś uwagi

Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

Wiadomość została wysłana

Dziękujemy za Twoje uwagi :)

Proszę poprawnie uzupełnić pola.

Spróbuj ponownie.