Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Taba Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Taba – historia trochę zapomnianego kurortu

Taba to ważne miasto na mapie Egiptu, jednak ten wysoki poziom istotności zawdzięcza raczej nie turystyce, choć zlokalizowane jest na riwierze Morza Czerwonego. Jest to najbardziej na wschód wysunięty spośród kurortów Egipskich, ale ma przede wszystkim znacznie lokalne – jest to ulubione miejsce weekendowego wypoczynku mieszkańców Izraela.

Historia artystyczna

Taba była i jest miastem wielofunkcyjnym, co wyraźnie odróżnia tę miejscowość od innych kurortów na riwierze Morza Czerwonego. Taba przez prawie trzydzieści lat od początku lat 60 ubiegłego wieku była miejscem spotkań cyganerii artystycznej, co zresztą wręcz rzuca się w oczy – niecodzienne projekty, niezwykły klimat miejscowości, wszystko to jak najbardziej bohemę usprawiedliwia.

Dziś Taba to przede wszystkim miasto architektury. Oczywiście większość nowych budynków podporządkowana jest funkcji wypoczynkowej, dlatego są to hotele, restauracje, rozwijająca się luksusowa dzielnica Taba Heights. Co prawda historia miasta nie jest tylko historią egipską, bo dopiero w 1988 roku udało się rozstrzygnąć, który z krajów ma sprawować kontrolę nad miastem, to dziś już poza cichymi i raczej odizolowanymi głosami niezadowolenia wszyscy wydają się szczęśliwi.

Prywatnie, czyli bezpiecznie

W kurorcie działają hotele z prywatnymi plażami.

Dla osób spragnionych luksusu najlepszym wyborem jest Taba Heights, dzielnica z wyłącznie prywatnymi plażami, osiemnasto-dołkowym polem golfowym na pustyni i Taba Waterboard, czyli tabańskie centrum wakeboardingu.

Jak i z kim?

Do niedawna Taba była miastem beduinów, więc nie istniała tu infrastruktura transportowa z prawdziwego zdarzenia. Dziś miasto ma własny port lotniczy, który obsługuje głównie loty przewoźników nisko kosztowych. Linie standardowe lądują na lotnisku w izraelskim Eljacie, oddalonym od Taby raptem o 10 kilometrów. Przejście graniczne Taba-Eljat jest jednym z najbardziej ruchliwych w regionie i właśnie przez nie dociera tu wielu turystów. Do miejscowości można dostać się także promem z Jordanii.

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
22º
23º
25º
27º
30º
32º
14º
14º
16º
19º
23º
25º
21º
20º
21º
22º
24º
25º
7h
8h
9h
10h
11h
10h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
33º
34º
32º
30º
27º
24º
26º
27º
25º
23º
19º
16º
26º
27º
27º
26º
24º
23º
10h
10h
10h
10h
8h
8h
Taba
Taba
Taba
Taba
Taba
Taba
Taba
Taba
Taba

Polecane oferty Last Minute: Taba

Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 962 101 turystów,
    96% z nich poleca nas
    swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
    Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

Zgłoś uwagi

Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

Wiadomość została wysłana

Dziękujemy za Twoje uwagi :)

Proszę poprawnie uzupełnić pola.

Spróbuj ponownie.