Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Sharm el Sheikh Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Sharm El Sheikh – turystyczne miasto Egiptu

Wiele osób decydujących się na wyjazd zagraniczny wybiera Egipt na wakacje, tutaj bowiem można spędzić zarówno latem, jak i zimą. Klimat jest o wiele korzystniejszy, jeśli chodzi o wysokie temperatury, dobrze jest jednak zabezpieczyć się na czas chłodniejszych poranków i wieczorów, jeśli wybieramy się do Egiptu w zimie. Przed wyjazdem dobrze jest również wybrać odpowiednie miasto – ostatnio bardzo wielu turystów decyduje się na Sharm El Sheikh.

Sharm El Sheikh
Sharm El Sheikh
Sharm El Sheikh
zobacz pełną galerię zdjęć (9)

Bezpieczne, ale pustawe

Jest to miasto, które doskonale nadaje się na wakacje. Przede wszystkim poruszanie się po nim jest bezpieczne dla turystów, co jest sprawą istotnej wagi ze względu na ostatnie zawirowania społeczne i polityczne w Egipcie. Po samym mieście można poruszać się samodzielnie, transportem publicznym albo prywatnym, tudzież wynajmując auto z wypożyczalni. Samo miasto leży nad zatoką, dlatego fani sportów wodnych powinni być zadowoleni z wyboru. Nad wodą znajdują się liczne wypożyczalnie sprzętu; można również jeszcze w kraju zamówić wycieczkę połączoną z nauką sportów wodnych. Młode pokolenie z pewnością będzie chciało odwiedzić również eleganckie kluby i dyskoteki, których po zmierzchu w mieście nie brak. Miasto jeszcze kilkadziesiąt lat temu było... pustynią, dlatego raczej trudno będzie w nim znaleźć takie zabytki, jak w wielu miastach europejskich. Niemniej jednak jest to miasto dość duże, podzielone na kilka dzielnic. Warte uwagi są liczne restauracje, często serwujące rodzimą kuchnię – osoby lubiące eksperymenty kulinarne powinny być bardzo zadowolone. W przypadku, jeśli planujemy wycieczkę poza granicę miasta, nie powinniśmy robić tego samodzielnie. Poleca się korzystanie z wycieczek zorganizowanych. Można wykupić je w lokalnych biurach podróży.

Zaczęło się od portu

Choć Sharm el-Sheikh rozrastało się wokół portu i przystani, to dziś trudno się tego domyślić. Każde miasto przybrzeżne wszak jakiś port, choćby mały, miało, a tutaj zdecydowanie więcej jest hoteli i całych kompleksów wypoczynkowych, niż zabudowy portowej. Sam port jednak nadal działa i może zostać potraktowany jako atrakcja turystyczna, niemniej jednak większość europejczyków wybiera basen hotelowy i bar zamiast portu. Czy to dobrze? I tak, i nie. Na pewno ze względu na bezpieczeństwo jest to zachowanie odpowiedzialne, ale Egipt się na basenach nie kończy.

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
22º
23º
25º
27º
30º
32º
14º
14º
16º
19º
23º
25º
21º
20º
21º
22º
24º
25º
7h
8h
9h
10h
11h
10h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
33º
34º
32º
30º
27º
24º
26º
27º
25º
23º
19º
16º
26º
27º
27º
26º
24º
23º
10h
10h
10h
10h
8h
8h
Sharm El Sheikh
Sharm El Sheikh
Sharm El Sheikh
Sharm El Sheikh
Sharm El Sheikh
Sharm El Sheikh
Sharm El Sheikh
Sharm El Sheikh
Sharm El Sheikh

Polecane oferty Last Minute: Sharm El Sheikh

Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 941 605 turystów,
    96% z nich poleca nas
    swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
    Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

Zgłoś uwagi

Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

Wiadomość została wysłana

Dziękujemy za Twoje uwagi :)

Proszę poprawnie uzupełnić pola.

Spróbuj ponownie.