Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Marsa El Alam Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Marsa Alam – nieznane, choć znane egipskie klimaty

Marsa Alam jest niezbyt dobrze znaną, ale bardzo dużą i cieszącą się rosnącą popularnością miejscowością wypoczynkową w egipskiej riwierze Morza Czerwonego. Położna jest niespełna 300 kilometrów na południe od Hurghady i dysponuje własnym potem lotniczym.

Rozwój turystyczny planowany

W przeciwieństwie do Hurghady rozwój Marsa Alam następuje w sposób uporządkowany i planowy. Nowe hotele powstają w kolejnych dzielnicach, system ulic jest idealnie uporządkowany, a wszystko to po to, aby jeszcze lepiej obsłużyć ruch turystyczny o coraz większym natężeniu. Co ważne, przy projektowaniu bazy noclegowej brane są pod uwagę także kulturowe uwarunkowania regionu. Powstają na przykład całe kompleksy kwater ekologicznych, turyści mogą mieszkać w kamiennych domach tak, jak to leżało w zwyczaju rdzennych mieszkańców regionu.

Wraz z rozbudową bazy noclegowej postępuje rozwój infrastruktury turystycznej, a szczególnie prężnie działają w Marsa Alam centra nurkowe. Tam właśnie znajduje się jedno z najbardziej znanych miejsc do nurkowania na całej riwierze, czyli Abu Dabab – Dugong.

Dlaczego właśnie tutaj jeśli w Afryce?

Z pozoru Marsa Alam nie różni się znacznie od innych miast riwiery. Rozrasta się wokół jakiejś starej medyny, oferuje w zasadzie takie same usługi i podobny ich standard. Różnica jest taka, że Marsa Alam jest dla wielu osób jedynie bazą wypadową do Doliny Królów i Gizy, dokąd z Hurghady jest dość daleko, w związku z czym i podróż jest droższa. Mimo że Marsa Alam jest ośrodkiem skądinąd nowszym, to ruch turystyczny jest tu już bardzo duży, porównywalny pod względem natężenia z innymi ośrodkami na riwierze. Plusem dla wielu osób może być to, że jak na razie tylko niektóre polskie biura podróży oferują wyjazdy do Marsa Alam – na razie najwięcej jest tu Niemców, Brytyjczyków czy Francuzów, ale na pewno nie Polaków, których przecież w Sharm el-Sheikh i Hurghadzie jest już zawsze bardzo wielu.

Kiedy jechać do Afryki?

W okresie między czerwcem a wrześniem temperatury za dnia wynoszą wówczas średnio po 35°, a w nocy spadają do 25-26. Miesiące zimowe od grudnia do lutego, mimo że minimalnie bardziej wilgotne (ale takie opady to naprawdę tylko incydent, suma wynosi raptem 10 mm) są przyjemniejsze z temperaturą za dnia 23-25°C i w nocy o dziesięć mniej.

Warto poczekać na oferty last minute – ceny wycieczek do Marsa Alam w standardzie są dość wysokie, tym bardziej że większość biur stawia na współpracę z hotelami mającymi po 4 lub 5 gwiazdek. Jest to rozsądne rozwiązanie, jeśli wziąć pod uwagę egipskie normy standaryzacyjne, ale jednocześnie podnosi cenę. Sezonowość w Marsa Alam jest niska, więc nie jest to żaden problem. Obniżka cen na last minute bywa bardzo znacząca, nawet rzędu 20%, a to przy standardowej cenie jest sporą oszczędnością, tym bardziej że do tego miejsca nie latają samoloty rejsowe i trzeba liczyć na czarter biura podróży. Bezpośrednio można dotrzeć do Marsa Alam głównie okresowo i tylko z wybranych portów europejskich (w Polsce z żadnego nie ma rejsowych samolotów).

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
22º
23º
25º
27º
30º
32º
14º
14º
16º
19º
23º
25º
22º
21º
22º
23º
25º
26º
7h
8h
9h
10h
11h
10h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
33º
34º
32º
30º
27º
24º
26º
27º
25º
23º
19º
16º
27º
28º
27º
27º
25º
24º
10h
10h
10h
10h
8h
8h

Polecane oferty Last Minute: Marsa Alam

Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 962 101 turystów,
    96% z nich poleca nas
    swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
    Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

Zgłoś uwagi

Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

Wiadomość została wysłana

Dziękujemy za Twoje uwagi :)

Proszę poprawnie uzupełnić pola.

Spróbuj ponownie.