Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Dahab Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Dahab – raj dla fanów nurkowania

Dahab to miejscowość położona na Półwyspie Synaj, nad Zatoką Akaba, która słynie głównie z bardzo pięknych plaż oraz imponujących raf koralowych, ciągnących się na całej długości wybrzeża w pobliżu miasta.

Dahab na wakacje to doskonały pomysł dla wszystkich fanów poznawania podwodnego świata. Miejscowość jest prawdziwym rajem dla osób lubiących nurkować. Wystarczy wspomnieć, że na miejscu znajduje się aż 70 różnych centrów nurkowych, które przygotowały ofertę zarówno dla doświadczonych nurków, jak i osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z poznawaniem uroków pięknych raf koralowych.

Raj dla turystów

Najbardziej popularnym miejscem wybrzeża jest tak zwana Blue Hole, gdzie w pobliżu brzegu znajduje się zagłębienie sięgające 100m. Blue Hole jest jednak otoczona pewną dozą ostrożności, ze względu na trudny tunel łączący zagłębienie z zewnętrzną rafą, dlatego jest raczej miejscem dla bardziej zaawansowanych fanów nurkowania. Osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w tym sporcie, mogą wybrać na przykład Blue Lagoon, znajdujące się w południowej części miasta oraz inne piękne miejsca, które gwarantują niezapomniane wrażenia.

Dahab to miejscowość turystyczna, która rozwija się w błyskawicznym tempie. Baza noclegowa jest bardzo dobra. W mieście wciąż powstają nowe hotele, jednocześnie jednak Dahab nie jest przeładowany i nadmiernie zatłoczony przez turystów, w przeciwieństwie do sąsiednich ośrodków. Jest to także bardzo dobra baza do zwiedzania Półwyspu Synaj, między innymi Tabery, czyli biblijnego obozowiska Izraelitów z czasów Mojżesza oraz Góry Synaj.

Najlepsze wakacje w Egipcie z biurem podróży MyTravel

Z Dahabu można także zorganizować wyprawę safari w głąb lądu. Okolice miasta zamieszkują przede wszystkim Beduini. W odległości około dwóch kilometrów od Dahab znajduje się beduińska wioska Assala. Można w niej wynająć wielbłądy i wybrać się na wycieczkę po otaczającej miasto pustyni oraz wyschniętych dolinach, które w czasie pory deszczowej wypełniają się wodą i zmieniają w rwące rzeki.

Wakacje w Dahab powinny zainteresować przede wszystkim osoby, które lubią nurkować lub chcą zacząć swoją przygodę z tym sportem. Piękne rafy koralowe w okolicy tego miasta są na pewno warte zobaczenia. Zaletą Dahab jest również bardzo dobra i wciąż rozbudowująca się baza hotelowa, która zapewni komfortowe noclegi nawet najbardziej wymagającym turystom.

Jeśli są na tym świecie miejsca, w których bez sprzętu nurkowego wygląda się śmiesznie, to zdecydowanie właśnie w Dahab. Na lądzie niewiele jest tu do oglądania – z ciekawości i turystycznego poczucia obowiązku oczywiście warto się rozejrzeć, ale o wiele lepiej bawią się ci, którym od długiego przebywania pod wodą wyrasta błona pławna między palcami.

W Dahab turystyka kręci się właśnie wokół tego, co pod powierzchnią i już samo to jest wystarczającym powodem, żeby to miejsce odwiedzić. Dla nurków – pozycja obowiązkowa, dla pieszych – w zasadzie zbyteczna. Oto najkrótszy możliwy opis Dahab, który dość dobrze oddaje naturę tego miejsca.

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
22º
23º
25º
27º
30º
32º
14º
14º
16º
19º
23º
25º
21º
20º
21º
22º
24º
25º
7h
8h
9h
10h
11h
10h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
33º
34º
32º
30º
27º
24º
26º
27º
25º
23º
19º
16º
26º
27º
27º
26º
24º
23º
10h
10h
10h
10h
8h
8h

  Polecane oferty Last Minute: Dahab

  Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 962 101 turystów,
   96% z nich poleca nas
   swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
   Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

  Zgłoś uwagi

  Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

  Wiadomość została wysłana

  Dziękujemy za Twoje uwagi :)

  Proszę poprawnie uzupełnić pola.

  Spróbuj ponownie.