Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Cypr Południowy Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Cypr Południowy

Cypr to wyspa bogini Afrodyty, gdzie sezon turystyczny trwa cały rok ze względu na najłagodniejszy i najbardziej słoneczny klimat w całym basenie Morza Śródziemnego. Cypr jest państwem niewielkim, zamieszkiwanym przez ludność grecką, urzekający krajobrazami, ciepłym morzem, piaszczystymi plażami i starożytnymi ruinami, przyciągającym turystów z całej Europy.

Oferta wakacyjna biur podróży zachęca do spędzenia urlopu na Cyprze - atrakcyjne wczasy last minute pozwolą w pełni cieszyć się odpoczynkiem na wyspie. Latem głównym celem wakacyjnych eskapad jest wybrzeże Cypru, jednak w lipcu i sierpniu turyści muszą się liczyć z tłokiem na plażach i kurortach wypoczynkowych. Dobrym okresem na odwiedzenie Cypru może być również wiosna i jesień, kiedy na wyspie jest mniej turystów, a ciepły klimat i otoczenie rozkwitających wiosną kwiatów i innych roślin zachwyca każdego dnia. Te dwa okresy są również doskonałym momentem na urlop dla turystów, którzy pragną aktywnie spędzić swój wolny czas - wówczas z powodzeniem można organizować przejażdżki konne, rowerowe lub wędrówki piesze i zwiedzać urokliwy Cypr Południowy.

Cypr Last Minute

Miejscem, które koniecznie trzeba zwiedzić spędzając urlop na Cyprze Południowym jest z pewnością Larnaka, gdzie znajduje się kościół Św. Łazarza, miejsce ważne pod względem historycznym. W Larnace warto przespacerować się wąskimi, cypryjskim uliczkami i chłonąć klimat tego kraju w jego najlepszej odsłonie, a dzień przeznaczony na błogie lenistwo spędzić na cudownej plaży Nissi w Agia Napa, która należy do najpiękniejszych w regionie.

Miejscowość Pafos i znajdujące się tutaj zabytki z pewnością nie pozwolą na zbyt długie plażowanie - jest tu tyle miejsc wartych zobaczenia! Koniecznie trzeba zwiedzić XIII-wieczny zamek wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, starożytną nekropolię zwaną Grobowcami Królów, a w Parku Archeologicznym Kato Pafos można zobaczyć rzymskie mozaiki przedstawiające sceny z mitologii greckiej oraz fragmenty budowli szlacheckich. Znajdują się tutaj również ruiny bazylik wczesnochrześcijańskich, a w Muzeum Bizantyjskim można zobaczyć eksponaty z tego okresu.

W nowoczesnym Limassol można spędzić luksusowe wakacje - przy głównych alejach znajdują się markowe butiki, zjeść wykwintną kolację lub udać się tradycyjnych, lokalnych destylarni podpatrzeć, jak produkuje się wino.

Udane wakacje na Cyprze z biurem podróży MyTravel.pl

Cypr Południowy to również urokliwe zakątki Gór Troodos z najwyższym szczytem (1952 m n.p.m) o nazwie Olimp. Na terenie tego pasma górskiego znajduje się kilkadziesiąt zabytkowych kościołów i klasztorów, z których aż 10 wpisano na listę UNESCO. Pieszymi szlakami można dojść do dwóch malowniczych wodospadów: Mylomeri i Kalidonia, a także zwiedzić, słynny w tej części kraju, klasztor Kykkos z Ikoną Najświętszej Dziewicy.

Wyspa zachwyca swoimi walorami turystycznymi, dzięki którym każdy z turystów znajdzie dla siebie coś ciekawego. Mogą to być cudowne, piaszczyste plaże z urywkami wybrzeża skalistego i klifowego, turkusowa, ciepła woda Morza Śródziemnego, ciekawe zabytki sięgające epoki starożytności, a także możliwość uprawiania sportów wodnych oraz wycieczek pieszych i rowerowych. Każdego przyjezdnego zadowoli również sposób celebrowania posiłków przez Cypryjczyków, którzy cenią sobie te chwile i je celebrują. Smaczna kuchnia została zaczerpnięta z tradycji greckiej z elementami azjatyckimi. Potrawy opierają się na świeżych lokalnych składnikach i aromatycznych ziołach oraz oliwie z oliwek, natomiast lokalne winnice dostarczają surowców do produkcji pysznych win. Najpopularniejsze na Cyprze do słodkie, deserowe wino Commandaria, uznawane za jedno z najstarszych na świecie.

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 941 605 turystów,
    96% z nich poleca nas
    swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
    Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

Zgłoś uwagi

Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

Wiadomość została wysłana

Dziękujemy za Twoje uwagi :)

Proszę poprawnie uzupełnić pola.

Spróbuj ponownie.