Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Cypr Północny Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Cypr Płnocny Last Minute, Grecja

Cypr Północny to bardzo urokliwy, choć niedoceniony zakątek Wyspy Afrodyty, oferujący słoneczne wakacje na pięknych plażach, zakwaterowanie w luksusowych hotelach, a także liczne atrakcje turystyczne, które zadowolą każdego przyjezdnego.

Na przestrzeni dziejów, kiedy trwała historia tej wyspy, Cypr podzielił się na część północną - zamieszkiwaną przez Turków oraz na część południową, która jest zamieszkiwana przez ludność grecką.  Całe piękno Cypru Północnego zostało zachowane w malowniczych krajobrazach Półwyspu Karpas, czy gór Pentadaktilos, które ciągną się wzdłuż północnego wybrzeża. Ta część Cypru pozbawiona jest gwarnych miejsc i tłumów turystów, a można tu znaleźć przede wszystkim spokój i odpocząć na dzikiej plaży rozkoszując się pięknem Cypru, a także korzystać z kąpieli wodnych w krystalicznie czystej, mieniącej się lazurem, wodzie Morza Śródziemnego. Na Cyprze Północnym udane i pełne wrażeń wakacje spędzą amatorzy wycieczek rowerowych i pieszych wędrówek po okolicy. Osoby poszukujące większych wrażeń powinni skorzystać z oferty sportów wodnych.

Wakacje w Grecji z biurem podróży MyTravel.pl

Umiarkowany klimat panujący na Cyprze sprzyja wakacyjnym wojażom - lata są tutaj ciepłe i suche, a najcieplejszym miesiącem jest sierpień. Na urlop na Cypr można się wybrać o dowolnej porze roku, gdyż słońce świeci tutaj przez prawie 300 dni w roku, a średnia najniższa temperatura oscyluje w granicy 10 stopni.

Najpopularniejszym i największym kurortem w północnej części Cypru jest Famagusta, miejscowość leżąca w zatoce o tej samej nazwie. Można tutaj znaleźć rozległą plażę, która mimo odwiedzin wielu turystów zachowała swój dziewiczy, naturalny charakter. Odkrywcy historii i niezwykłych zabytków powinni udać się na odkrywanie średniowiecznego miasta, gdzie można się natknąć na ślady epoki krucjat, jak i późniejszych, burzliwych dziejów, jakie miały miejsce na wyspie.

Greckie udane wakacje

Innym, popularnym kurortem na wsypie jest Kyrenia, gdzie znajdują się luksusowe cztero - i pięciogwiazdkowe hotele, a wstęp na każdą plażę w kurorcie jest płatny. Można tu uprawiać sport wodne, takie jak: nurkowanie czy windsurfing. Bogata historia opowiadająca burzliwe dzieje Kyrenii zainteresuje każdego turystę. Znajdują się tutaj pozostałości imponującej budowli - Opactwa Pokoju - Bellapais, które zostało założone przez króla Cypru i Jerozolimy Hugona III Cypryjskiego na początku XIII wieku.

Spędzając wakacje na Cyprze Północnym obowiązkowym kierunkiem na mapie turysty powinna być Nikozja - stolica Cypru i Cypru Północnego, która znajduje się na środku wyspy i jest podzielona na część grecką i turecką. Przechadzając się ciasnymi, tysiącletnimi uliczkami starego miasta, można poznać całą mozaikę kulturową miasta oraz zasmakować wspaniałej i smacznej kuchni tego regionu.

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
15º
16º
19º
21º
25º
29º
11º
15º
18º
18º
18º
19º
19º
21º
25º
6h
7h
8h
9h
11h
13h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
31º
31º
28º
27º
22º
16º
21º
21º
19º
16º
12º
26º
28º
28º
27º
24º
20º
12h
12h
10h
9h
7h
6h

  Polecane oferty Last Minute: Cypr Północny

  Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 940 795 turystów,
   96% z nich poleca nas
   swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
   Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

  Zgłoś uwagi

  Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

  Wiadomość została wysłana

  Dziękujemy za Twoje uwagi :)

  Proszę poprawnie uzupełnić pola.

  Spróbuj ponownie.