Twoje marzenia w naszych rękach

Jesteśmy częścią Słoneczny Brzeg Wakacje.pl

codziennie 8:00-23:00
0ofert

Opis

Pogoda

Zdjęcia

Polecane hotele

Słoneczny Brzeg – Las Vegas Europy Wschodniej

Słoneczny Brzeg to kurort w Bułgarii – tego zapewne nikomu nie trzeba mówić, ponieważ jest to najpopularniejsza ze wszystkich miejscowości wypoczynkowych w tym kraju i całej okolicy. W mieście znajduje się około 600 hoteli i niewiele mniej restauracji. Wszystko zaczęło się jednak wcześniej, bo w 1958 roku.

Słoneczny Brzeg
Słoneczny Brzeg
Słoneczny Brzeg
zobacz pełną galerię zdjęć (9)

Historia pokryta patyną

Słoneczny Brzeg to nie jest pierwsze miasto, jakie tutaj powstało. Dużo, dużo wcześniej istniała tu osada wokół studni, które stanowiły źródło wody dla miasta Mesambria, dzisiejszego Nesebyru. Po nich nie zostało jednak już nic. Mimo że obie lokalizacje były wykorzystywane od dawna ani Słoneczny Brzeg nie przypomina dawnej osady, ani z Mesambrii nie zostało wiele, choć dziś oba te miasta są ze sobą praktycznie połączone.

Słoneczny Brzeg to trudne miejsce dla miłośników historii. Ta sprzedaje się zdecydowanie gorzej niż złota plaża i drinki z palemką, dlatego poza nielicznymi materiałami informacyjnymi nie znajdziesz tutaj ani śladu po dawnym mieście.

Las Vegas Europy

Słoneczny Brzeg został zaprojektowany jako miejscowość wypoczynkowa dla najbardziej zamożnych turystów. Zresztą wtedy, kiedy ośrodek projektowano, czyli na przełomie lat 50 i 60 ubiegłego wieku, masowa turystyka i tak była przejawem snobizmu albo alienacji. Tutaj rządzić miał zdecydowanie snobizm. Taki sam zresztą jest niekryty cel kurortu i dzisiaj – Słoneczny Brzeg to nie jest miejsce na tanie wakacje. Można oczywiście znaleźć tani nocleg (no, w każdym razie jakiś nieco tańszy), ale to bez sensu, ponieważ do Słonecznego Brzegu przyjeżdża się nawet nie tyle na plażę, ile raczej do klubów, kasyn, dyskotek.

Do końca XX wieku w mieście organizowane były międzynarodowe konkursy muzyki popularnej, ale tradycja ta upadła. Pozostało natomiast zamiłowanie do kultury masowej i wypoczynku polegającego na beztrosce. Hotelowe baseny stanowią uzupełnienie zbyt krótkiej plaży, a kasyna i inne punkty rozrywki maści wszelkiej naprawdę niewiele ustępują tym z Las Vegas.

Czy warto tutaj przyjeżdżać?

Słoneczny Brzeg to kurort będący wzorcem dla wielu podobnych miejscowości w całym rejonie. Są przecież takie miejscowości, gdzie stawia się an rozwój turystyki masowej nawet kosztem środowiska. Jest to jednocześnie skrajny przykład specjalizacji miasta wypoczynkowego, jeśli można to tak nazwać. Słoneczny Brzeg przecież nigdy nie zasypia, bo w dzień ruch zaczyna się na basenach i plaży, a potem przenosi się do klubów i restauracji. Wakacje w Słonecznym Brzegu są dobre, jeśli możesz sięgnąć głęboko do portfela – jest to jedno z tych miejsc, gdzie bez sporego zapasu gotówki nie można sobie poradzić. Szukanie na siłę jak najtańszej podróży nie rozwiązuje problemu, ponieważ większość kosztów generują lokalne rozrywki: począwszy od posiłków w lepszym stylu, przez dwa akwaparki, skończywszy na całonocnych imprezach, które też do tanich nie należą.

W końcu to jest Las Vegas i dotyczy to nie tylko projektów architektonicznych, ale także przeznaczenia i cen wypoczynku. Na to trzeba się zgodzić. Jeśli taki sposób spędzania wolnego czasu Ci odpowiada, to trudno będzie znaleźć w promieniu paru tysięcy kilometrów miejsce, które by Ci bardziej pasowało.

 

Poniższe dane są średnimi wartościami z wybranego miesiąca.

I
II
III
IV
V
VI
11º
16º
22º
26º
-1º
-2º
12º
16º
12º
17º
22º
2h
3h
4h
6h
8h
9h
VII
VIII
IX
X
XI
XII
30º
29º
26º
21º
13º
19º
18º
14º
11º
24º
26º
22º
19º
13º
11h
10h
8h
6h
3h
2h
Słoneczny Brzeg
Słoneczny Brzeg
Słoneczny Brzeg
Słoneczny Brzeg
Słoneczny Brzeg
Słoneczny Brzeg
Słoneczny Brzeg
Słoneczny Brzeg
Słoneczny Brzeg

Dlaczego warto nam zaufać?

  • Zaufało nam już 940 795 turystów,
    96% z nich poleca nas
    swoim znajomym
  • Jesteśmy członkiem Polskiej
    Izby Turystyki
  • Mamy certyfikat Rzetelna Firma

Zgłoś uwagi

Podziel się swoimi uwagami, które pomogą nam dopracować naszą stronę. Dziękujemy.

Wiadomość została wysłana

Dziękujemy za Twoje uwagi :)

Proszę poprawnie uzupełnić pola.

Spróbuj ponownie.